Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A heti 40 órás főállás mellett...

A heti 40 órás főállás mellett lehetséges nyelvet tanítani, nyelvtanári végzettség nélkül, (adómentesség a törvény által előírtaknak megfelelően)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Próbálok már jó ideje tájékozódni ezügyben, és sikerült kideríteni, hogy ez az évi kb 1.2millió főállás mellett adómentes, de csak főállás mellett. Viszont amire nem jöttem rá, hogy nyelvtanári diploma/végzettség nélkül lehetséges lenne nyelvet tanítani? (Van gazdasági végzettségem, bár nem tudom, hogy ez számít-e valamit) Illetve 5év+ külföldön töltött idő, de természetesen tudom, hogy ez sem számít ilyen szempontból)


köszi előre is a választ! :)


dec. 23. 02:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt a nyelvi magánoktatás néven, 855903 kóddal szereplő tevékenységről azt írják, nincs szakképesítéshez kötve, amennyiben nem iskolai oktatás keretein belül történik.

Nem csak főállás mellett adómentes 1,2M forintig, hanem főállású átalányadózónál is. Jövőre 1,6-ra emelik. TB-t, szochót attól még lehet, hogy kell fizetned (nekem kell, de én főállásban vagyok vállalkozó).

dec. 23. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Feltéve, hogy csak magánszemély ügyfeleid lesznek, nem lenne jobb neked egy KATA-s vállalkozás? Olcsóbb és egyszerűbb is.
dec. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk heti 40 óra mellett nem katázhat.
dec. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, főállás mellett a KATA nem opció ha nem tévedek. Köszi a felvetést azért.

Köszi a válaszokat, ha valaki írni akarna még, csak bátran.

dec. 23. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem 1,2 millió az adómentes rész, hanem az éves minimálbér fele, ami idén 1,392 millió, jövőre 1,6 millió lesz, ami 40%-os átalánnyal idén 2,32, jövőre 2,668 millió lesz.
dec. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmmi nem tiltja.


A piac azonban ki van tömve szolgáltatói oldalon olyanokkal, akik fix jövedelemmel nem rendelkeznek, alkalmazotti jogviszonyt nem tudnak, vagy nem akarnak létesíteni, és ennek a helyzetnek az enyhítésére igyekszenek tanulókat vadászni a neten. Nyelvtanításra fix megélhetést alapozni nagyon kockázatos manapság magánzóknak.

A te törekvésed viszont géretes, mert nem a megélhetésed függ tőle, ha kikopnak a tanulók, és nem tudsz újakat szerezni, akkor sem történik semmi különös.

dec. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges, de csak akkor, ha a Gyakorin unatkozó programozó vagy aki napi 4 órás melóval milliókat keres nettóban. Bár ez esetben nem sok szükséged lenne plusz munkára.
dec. 25. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7,sajnos nem ez a helyzet 😅


6, igen, csak szeretnék segíteni embernek akiknek szüksége lehet, de nem terveznék többet keresni ezzel, mint az 1.6M. Utána az adózás miatt, már meg sem érné, senki nem fog 6 7 ezret fizetni egy óraért, és ez érthető is

dec. 25. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!