Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha viszonteladás alapon...

Ha viszonteladás alapon akarok kereskedni, akkor hogyan kell értenem az adózást?

Figyelt kérdés

Szóval,ha én megveszek egy terméket 10 ezer forintért (az eladó befizette az áfát), majd eladom 12 ezer forintért, akkor nekem is újból ki kell fizetnem a teljes 27%-os áfát?


Én hallottam olyanokat, hogy ilyen esetben csak az áfa különbözetét kell kifizetnem, tehát


12 ezer forint 27%-a 3240 forint. Az első vevő által befizetett áfa: 2700 forint. Ha ezt egymással kivonjuk, tehát 3240-2700 = akkor megkapjuk azt a különbözeti áfát amit nekünk kell befizetni.


Ez így helyes? Nekem ez tűnne logikusnak, ugyanis ha kétszer kell kifizetni az áfát, akkor ez egy mocskos rablás!


UI: tanácsokat kérek, nem támadást. Nem adótanácsadó vagyok.



#adó #ÁFA #viszonteladó #Áfa különbözet
dec. 29. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Helyes. De az áfa lesz a legkisebb gondod, egy halom adót kell még fizetned és egy halom törvényt kell betartanod.
dec. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy csak 1,5 millió forintos évi haszont követően kell további adókat fizetnem.
dec. 29. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
???
dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

A kérdés feltevés a különbözeti (vagy árrés) alapú adózásra vonatkozik. Viszont ez csak bizonyos termékek értékesítésénél lehet alkalmazni (pl. használtautó-kereskedés a gépjárművek értékesítésénél. Vélhetően a kérdés nem erre vonatkozik.

Áfa témakörben az alapokat itt el lehet olvasni röviden, érthetően:

[link]

"A fizetendő és az előzetesen felszámított ÁFA különbségét rendezni kell az állami költségvetéssel." De ez nem ugyanazt jelenti, amit fent leírtál.

Csomó kérdést át kell gondolni egy vállalkozás elindításánál, mielőtt belevág az ember egy ilyenbe. Válogatás nélkül, ami így első körben eszembe jutott:

- Fő vagy mellékállásban végeznéd?

- Mi a vállalkozási forma? pl. egyéni vállalkozás vagy cégalapítás

- Mi a várható bevétel éves szinten?

- Kiknek szeretnél értékesíteni? (magánszemélyeknek vagy cégeknek is)

- Mi az üzleti modell? dropshipping (saját árukészlet nem lesz) vagy raktárkészletről történne az értékesítés

- Milyen termékkör, amit értékesíteni szeretnél?

- Mutatkozik erre igény a piacon?

- Termékek árazása? beszerzési ár + hány százalék árrés

- Milyen platformokon hirdetnéd a termékeket?

- Milyen eszközök szükségesek az induláshoz? Ezeknek mik a várható költségei?

- Mik az éves várható költségek összességében?

- Mi az üzleti terv?

Szerintem még biztos van rengeteg minden, amire nem is gondoltam hirtelen.

dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos én is utána néztem kicsit bővebben, és nem így működik. Mindkétszer le kell áfázni, hogy nehogy éhen haljon az állam bácsi. De köszi a segítséget mindkettőtöknek!
dec. 29. 15:00
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Kicsit azért nézegesd még a levonható áfa/ fizetendő áfa/fordított áfa és társai témakört is.
dec. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
5. Nem kell kétszer áfázni. Vagyis kell, de nagyvonalakban úgy van, ahogy a nyitó kérdésnél leírtad.
dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

"Sajnos én is utána néztem kicsit bővebben, és nem így működik."


Akkor nézz utána még egyszer. 4-es feltett egy csomó jó kérdést, aminek megválaszolása után lehet konkrétan foglalkozni az esettel.

dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!