Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TBSZ számlát szerepeltetni...

Modeus kérdése:

TBSZ számlát szerepeltetni kell minden évben az adóbevallásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nyitottam egy TBSZ számlát amihez a gyűjtőév után nem tervezek hozzányúlni 5 évig, hogy kamatadó mentesen tudjam majd kivenni utána a pénzem.

Ebben az esetben bele kell írni az éves adóbevallásokba a TBSZ-re vonatkozó aktuális éves kamatadókat (1. év 15%, 2. év 15%, 3. év 15%. 4. év 10%, 5. év 10%) vagy ha megvárom az 5 évet akkor szimplán ki tudom venni adó nélkül?



jan. 17. 11:08
 1/2 krwkco ***** válasza:
70%

Ha kivárod a TBSZ lejártát, akkor semmikor nem kell beírni az adóbevallásba róla semmilyen adatot.

Ha mégis feltöröd, akkor a számlavezetőtől kapsz egy kimutatást, ami meg fog jelenni a NAV által készített következő adóbevallási javaslatban.

jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A bank amúgy is automatikusan vonja az adót a kamatból, ha szükséges, és jelenti a NAV felé.

Ha feltöröd, akkor keletkezik fizetési kötelezettség a NAV felé - én sajnos ezt most tapasztaltam, mert sürgős fizetnivaló miatt fel kellett törnöm a TBSZ számlámat.

jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!