Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha utalok a nagykorú, munkavis...

Ha utalok a nagykorú, munkaviszonyban álló gyermekem bankszámlájára 1,5 millió forintot milyen adóvonzatai vannak? Kell -e az adóbevallásában szerepeltetni? Kell -e adóznia utána és milyen mértékben?

Figyelt kérdés
2016. márc. 2. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Írd be a közleménybe, hogy ajándék. Egyenesági rokonok között az ajándékozás illetékmentes, bejelenteni sem kell.
2016. márc. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell beírni a közleménybe semmit, bár ha ez megnyugtat, beírhatod. Annak sincs jelentősége, hogy nagykorú, sem annak, hogy van munkaviszonya. Egyenes ági rokon esetében, ahogy előttem is írták nincs illetékfizetési kötelezettség, nem egyeneságinál és vadidegennél 19% az illeték. Nem kell bejelenteni, és nem kell szerepeltetni a bevallásban sem.
2016. márc. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

18%... bocs.

Előző voltam.

2016. márc. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm , én is így gondoltam,csak a gyerek megnyugtatása miatt kellett a megerősítés.
2016. márc. 3. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!