Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amennyiben két 8 órás teljes...

Amennyiben két 8 órás teljes munkaidős állásom van, akkor ugyanúgy fizetni kell a járulékokat mindkét helyen?

Figyelt kérdés
Illetve még az is kérdés nekem, hogy amennyiben nem tudnak egymásról, akkor kibukhat-e valahol az adózásban a cégek számára, hogy több munkaviszonyom is van? (Tudom hogy kötelességem tájékoztatni egymásról őket, de ettől most tekintsünk el a kérdés szempontjából)
jan. 25. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenhol adozol.


Nem derul ki ha nem kozlod. Maximum harmadik fel altal.

jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minél több pénzt keresel, annál több adót és járulékot kell fizetni. Hogyha mindezt két helyen teszed, ugyanez a helyzet.
jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Engem jobban érdekelne, hogy hogyan oldod meg a heti 80 óra munkát bejárással együtt.
jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És mi a helyzet a tb kiskönyvvel? Ugye az a kilépő papír, elvileg a másik cégnek is oda kell adni. Ha azt mondom hogy előző helyen vállalkozó voltam és nincs ilyenem,majd ők nyitnak nekem újat, de közben a másik helyen is vezetnek egyet?

Az világos, hogy valamikor új helyre megyek, csak egyet adhatok,oda majd. De gondolom hogy ma már jár ott a technika, hogy nem abból a kiskönyvből fogják kinézni hány évet dolgoztam, hanem valamilyen elektronikus rendszerből.

jan. 25. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Van, akinek több ilyen "TB"-kiskönyve is van.

Általában - normális esetben - attól a munkáltatótól elviszed a másik munkáltatóhoz, ahol éppen van a kiskönyv, majd bejegyzés után (leszámolsz innen) visszaviszed az első helyre.


"Az világos, hogy valamikor új helyre megyek, csak egyet adhatok,oda majd."

Nem éppen. Nem egy dolgozóm több kiskönyvet is leadott hozzánk. Leszámoláskor visszakapta mindet.


"De gondolom hogy ma már jár ott a technika, hogy nem abból a kiskönyvből fogják kinézni hány évet dolgoztam, hanem valamilyen elektronikus rendszerből."

A TB-kiskönyv nem ezt a célt szolgálja. Azért "TB" a neve. Táppénzigénynél lehet rá szükség, hogy megfelelően tudják meghatározni a táppénzre jogosultságodat. Ezt a célt szolgálja, mást nem.


"Amennyiben két 8 órás teljes munkaidős állásom van, akkor ugyanúgy fizetni kell a járulékokat mindkét helyen?"

Igen, nincs kivétel. Minden helyen vonnak mindent, hiába van többes jogviszonyod -> egyszerre több helyen fennálló munkaviszony.

jan. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!