Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény +...

Családi adókedvezmény + személyi adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

mindösszesen gyermekek után járó családi adókedvezmény igénylésével kapcsolatban adódott kérdésem.



A kérdéses pont a következö.


2023.dec.15.-én felmondtam a munkahelyemen. Az utolsó munkanapom 2024.jan.12 volt. Januárban a volt munkátatómnál leadtam az igényemet családi adókedvezmény, személyi adóledvezmény igénylésére.


2024.jan.15.-től 2024.jan.19.-ig a munkaügyi központban regisztráltam álláskeresési járadékra. Erre az időszakra nem érvényesítettem semilyen kedvezményt.

Majd 2024.jan.22.-ke óta már az új munkáltatónál dolgozom.

Itt igényeltem azonnal az említett 2 kedvezményt.


Megkaptam az első havi bérem és szomorúan tapasztaltam, hogy arra a 8 munkanapomra, melyet az új munkáltatómnál töltöttem, nem kaptam semmi féle adókedvezményt.


Erre a 8 napra melyet az új helyen töltöttem kellett volna kedvezményt kapnom?


Nem szeretnék értetlenkedni az új munkáltatónál, főleg ha nekik van igazuk.



Előre is köszönöm válaszokat :)



febr. 2. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem munkáltatóként jár a kedvezmény, hanem havonta. Ha az új helyen megkaptad januárra a kedvezményt, akkor minden rendben.
febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, fordítva, ha a régi helyen megkaptad, akkor minden rendben. Lehet, hogy január 22-én már egyébként is túl későn voltál már a januári bérszámfejtéshez.
febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit levontak azt majd visszaigenyelheted ha a felmondasi idodre jaro januari napkkal nem hasznaltad ki az egeszet. Ha ott volt eleg bered akkor az uj helyen nem jar. Ha nem volt es maradt akkor azt majd 25tavaszan visszakapod.
febr. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és pontos választ
febr. 3. 05:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs kizárva, hogy január 22-én leadott nyilatkozatod az új munkáltató felé, már "elkésett" volt, tehát nem tudták figyelembe venni a január havi bérszámfejtésnél, mert az már folyamatban volt és nem tudtak belenyúlni.

Kis cégeknél ez rugalmasabban megy.


Nálunk is van határidő megszabva, hogy például meddig kell leadni egy orvosi igazolást keresőképtelenségről ahhoz, hogy még az adott hónapban számfejteni tudják. Nekünk minden hónap 25-ig kell ezt meglépni, utána már csak a következő bérszámfejtésbe fér bele. Ez egy több ezer főt foglalkoztató munkáltató. A régi munkáltatómnál, ha a bérfizetési nap előtti napon adtam le valamit, ami befolyásolta a bérem, simán korrigálták másnapra.


Nem vész el semmi. Amiről "lemaradtál" most, azt majd az adóbevallás keretén belül utólag érvényesítheted.

febr. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!