Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyugdíjba vonuláskor automatik...

Nyugdíjba vonuláskor automatikusan megszűnik az adószám?

Figyelt kérdés
Adószámos magánszemély voltam, és az ügyfélkapus nyugdíjazási igénybejelentő nyomtatványnál meg kell adni a végzett önálló tevékenység kezdetét és végét, de a végét nem lehet üresen hagyni, mert hibát jelez.

febr. 7. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Melyik pontnál van önálló tevékenységre vonatkozó rész, ami az adószámos magánszemélyként folytatott tevékenységre vonatkozik?


Csak azért kérdezem, mert általában olyan időszakra van szükség a nyugdíjazáshoz, amikor járulékköteles bevétel/kereset volt. Adószámos magánszemélynél ilyenről nem tudok. Egyéni vállalkozás az más...

febr. 8. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nincs pontokba szedve, ez szerepel az oldalon:


„Folytatott-e önálló tevékenységet? (kisiparos, magánkereskedő, egyéni vállalkozó, társas vállalkozás tagja, ezek segítő családtagja, vállalkozás jellegű jogviszony, egyéni gazdálkodó, szellemi szabadfoglalkozású stb.)*

Igen

Nem


Vállalkozó neve, társas vállalkozás megnevezése:*

(Ezt megkérdeztem, ide a nevem kell, és az, hogy szellemi szabadfoglalkozású.)


Tevékenység időtartama:*„

Ezt nem tudom megkérdezni, mert azóta nem érem el őket.

febr. 8. 13:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Na, felvették: a nyugdíjba vonulást megelőző napot kell beírni, de attól a tevékenység nem szűnik meg.
febr. 8. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Rendben, legalább én is tudom. :)
febr. 9. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:)

Mondták, hogy személyesen segítenek kitölteni, de letöltöttem az erre az esetre beadandó nyomtatványt, és az sokkal terjedelmesebb (8 oldal), úgyhogy az online kitöltés mellett döntöttem, csak hát nem minden egyértelmű.

febr. 9. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!