Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha adománygyűjtést szervezek...

Ha adománygyűjtést szervezek saját magam részére azután kell adózni?

Figyelt kérdés

Rokkantsági ellátást kapok az alvászavarom miatt, de ez a pénz nem valami túl sok. Azon gondolkodtam, hogy adománygyűjtést kellene szervezni saját magamnak. Fogalmam nincs, hogy csináljam. Nem vállalhatom fel a nevem és az arcom, mert ha a szüleim megtudják, hogy pénzt kéregetek abból baj lesz.


Kell-e adózni? Vagy ezt kitől kell megkérdezni? Könyvelőtől?


febr. 27. 18:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és tényleg alkalmatlan vagyok munkavégzésre. Eddig a munkáltatóim akiknél dolgoztam, nem jó szemmel nézték azt, hogy munkára alkalmatlan módon, kialvatlanul jártam dolgozni.
febr. 27. 18:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Adományt magánszemély ilyen módon valójában nem gyűjthet.

Ha mégis kap, akkor az jogilag ajándék, nem pedig adomány -> ellenszolgáltatás nélküli anyagi vagy fizikai segítség.

Magánszemélyek között az ajándékozás mentes az SZJA alól.

Viszont ajándékozási illetékfizetési kötelezettség terhelheti a dolgot. Megajándékozottanként évente 150 ezer forintig az illetéktörvény is mentesíti az ilyen jellegű ajándékokat az illetékfizetés alól.


Magyarul évente 150 ezer forinti fogadhatsz el ajándékot úgy, hogy sem ajándékozási illetéket, sem SZJA-t nem kell fizetned utána.

Az egyenesági rokonok közötti ajándékozás pedig teljesen mentes az illeték alól.

febr. 28. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de itt arrol van szo hogy te nem nem tudsz dolgozni, hanem nem akarsz.

Tizmillioknak van ennel nagyobb baja a vilagon aztan dolgoznak.


Ha faradt vagy akkor dolgozz napkozben, mondjuk deltol este 8ig es kesz. Persze tudom te egesz nap faradt vagy, nap kozben is..

Ugy csinalsz mintha ez valami halalos itelet lenne, pedig nem az.


Es kizart hogy ne lehetne valamit kezdeni ezzel.

febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3 asnak, hát ne izélj már velem, fogalmad sincs, hogy mennyire súlyos a betegségem.


2esnek, mivan ha 150 ezer Ft felett kapok ajándékot, hogy kell ezt lerendezni, kérdezzem könyvelőtől?

febr. 28. 09:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Pontosan tudom mennyire sulyos. Nem lehet annyira sulyos ha reggel 9kor van erod valaszolgatni. Eppenseggel dolgozhatnal is. Nyilvan nem kemeny fizikai munkat de akkor is.


Arrol van szo, ahogy irtam is, te nem is akarsz, inkabb tarhalsz az allamtol es a maganszemelyektol.


Hol van az alvaszavar egy rakhoz kepest? Aztan milliok jarnak be dolgozni ket kor kemo kozott a vilagon.

febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ki adományozna?

Én biztos nem...nagyon jó altatók vannak már, én is használok ilyet, és teljes munkaidőben dolgozom.

febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jovan pistike elég az álmodozásból, vár az akugyár
febr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van valószínűleg senki se adományozna. Ez csak olyan álmodozás.



Nem hiszem, hogy a rák rosszabb ennél, arra legalább van gyógymód csak nem mindenki ismeri.

febr. 28. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!