Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mérlegképes könyvelőként...

Mérlegképes könyvelőként szeretném felajánlani magánszemélyek részére, hogy megcsinálom SZJA bevallásukat. Kell-e adóznom? Csavar lent....

Figyelt kérdés
A munkadíjat nem kérném el, hanem becsületkassza alapján egy alapítvány támogatását kérném. Tehát, én adnám az időm, tudásom, számítógépem, papírt stb., de a pénzt nem én kapnám. Ilyen esetben keletkezik adózandó jövedelmen? Amit nem is tudnék hogy mennyi. Jelenleg nem könyvelőként dolgozom, de ehhez értek és minden évben segítek a kollégáimnak (ingyen). Holnap felhívom a NAV-ot, de hátha vannak itt "gyakorló" könyvelők/adószakértők.

febr. 20. 18:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Térítés nélkül bárkinek segíthetsz, az meg, hogy ő melyik alapítványt és mennyivel támogatja, az ő dolga. Elviekben tehát ez így nem adóköteles, de azért egy esetleges ellenőrzésnél kilógna a lóláb.


Viszont magánszemélyként nem hiszem, hogy bárkinek is kellene, mert a NAV úgyis megcsinálja a bevallást, csak át kell nézni és elfogadni, márpedig az az E-SZJA oldalon pofonegyszerű bárkinek, akinek magasabb az IQ-ja, mint 80.

febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, a NAV megcsinálja,ennek ellenére sokan kérik a segítségemet pl. éves adókedvezmény érvényesítése miatt. Hetente több embernek megcsinálom, mert nem értik és/vagy nem tudják. Azért gondoltam rá, mert nálunk ez gyakori kérés. Nem csak alacsony IQ-val rendelkezők.
febr. 20. 20:11
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi szezononként vagy 200+ bevallást csinálunk, mert rengeteg embernek kevés az eszja. Kedvezmények, ingatlanügyek, bérbeadás, részvények, stb.

Kérdező, az viszont nem vet túl jó fényt rád, hogy úgy akarsz adózásban dolgozni, hogy a saját adózási ügyedben a gyakorin kérsz segítséget.

febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nálunk az SZJA bevallások nem túl bonyolultak. Nincs részvény, stb., max. éves adókedvezmény, ingatlan adás-vétel. Valóban nem tudom a választ a kérdésemre, mert elég speciális. Pl. a növendék állatok könyveléséhez sem értek, vagy offshore cégeket sem könyveltem még.. Abban bízom, hogy van itt valaki,

akinek ez a szakterülete és a kérdésre válaszol.

febr. 20. 21:02
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért a mezőgazdaság meg az offshore lényegesen más szint, a kérdésedet ne ezzel rakd egy polcra szerintem.

Amúgy a kérdésedre a választ megtalálod az szja törvényben, van ilyen passzus benne.

febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Könyvelőként ezt neked kellene tudnod bakker vagy legalább tudni, hol nézz utána.. így hogy fingod sincs az adózásról, tudod mikor csináltatnám veled az adóbevallásomat…
febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

De akik megbízzák őt, azok még annyira sem értenek hozzá mint ő, ezért elhiszik neki.

Rengeteg hasonló eset után szoktunk takarítani kb heti szinten.

febr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Mérlegképes könyvelőként szeretném felajánlani magánszemélyek részére, hogy megcsinálom SZJA bevallásukat. Kell-e adóznom? Csavar lent...."


Ebben nincs semmi csavar. Nem te szerzed a bevételt, tehát nálad nem adóköteles. A támogatott pedig majd kideríti a saját adózási dolgát -> kapott támogatás adóköteles vagy sem. Na vajon az-e?


Viszont az tény, hogy nem igazodsz ki a saját szakmádban, főleg mérlegképes végzettséggel.

febr. 21. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Tényleg nem a legegyszerűbb átverekedni magát az embernek az eszja-n, de azért normál ember, ha leül és átnézi, kb. max egy óra alatt rájön, hogy hova kell alap dolgokat beírni és hogyan kell összefésülni pl. házastárséval. Sokan nem képesek erre tudom, de ilyen formán nekem amúgy valamelyest "haszonleső" az az iparág, amelyik a három perces önzetlen segítség és/vagy az edukáció helyett benyújtja a számlát, amiért mondjuk bepötyögte a megfelelő helyre a családi adókedvezmény visszaigénylését.

A kérdésedre a válasz az, hogy ingyen segíthetsz minden további nélkül, kérheted hogy cserébe támogassák az adott szervezetet, az "ügyfeleid" meg vagy megteszik, vagy nem. Ilyen formán mi után kellene adóznod?

febr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

Én nem igazán értem miért lenne valaki haszonleső azért, mert elvégez egy szolgáltatást, amivel megbízták. Te magad írtad le, hogy aki nem ért hozzá, az akár egy órát is elszöszöl, mire mindent jól tölt ki. Az, hogy egy hozzáértőnek ez mondjuk csak 10 perc, attól miért kéne ingyen, önzetlen segítségből megcsinálni? A világ baromira nem így működik. Itt nem csak a szakember 10 percét fizeted meg, hanem a saját 50 percedet is, amit megspóroltál ezzel. Gondolj bele, ha egy könyvelőirodát egy szezonban csak 100 ilyen ember találja meg (annyi minimum), akkor az mennyi idő a cégnek. Ez több mint teljes munkanap. Ezt miért tenné meg bárki ingyen, merő jóindulatból?

Csak egy példa: simán le tudom cserélni a kocsimon a téligumimat, viszont ez nekem több mint egy órás művelet lenne. Viszont elviszem a szervizbe, ahol centírozással mindennel együtt 10 perc alatt megvan. Akkor most ezt nekik ingyen kéne csinálni, mert csak egy 10 perces meló volt, amit egyébként én is meg tudtam volna csinálni otthon?

febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!