Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet-e csak adómentes juttatá...

Lehet-e csak adómentes juttatásban fizetni?

Figyelt kérdés
1: Megtehetem-e azt, hogy a munkavállalóim, akik csak 1-2 hétig dolgoznának nálam (de akkor 30-40 fő körül) munkabérét csak étkezési jegyekkel vagy üdülési csekkel fizetem ki?
2009. jan. 4. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ezeknek az adómentes juttatásoknak maximalizálva van a havi összegük. Persze ha az alkalmazottaid megelégednének párezer forintnyi juttatással a munkáért cserébe...
2009. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen ezek maximalizálva vannak, és ha meghaladod az adómentes határt iszonyatos adót kell fizetni, szóval jobban jársz ha kp. ba fizeted a többit.
2009. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ez évtől korlátlan összegig lehet munkáltatói utalvánnyal fizetni. Sőt van már on-line munkáltatói utalvány is, amely sokkal előnyösebb, mint a normál papír alapú. Pl. nincs kezelési költsége, kizárólag a névértékbe kerül, de további előnyei is vannak. Tapasztalatból tudom, hogy nagyon jó!
2009. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de ezekből nem derül ki, hogy az szabályos, hogy nem adok nekik mellé pénzt vagy csak az utalványokhoz képest alacsony összegűt?
2009. jan. 9. 17:14
 5/5 anonim válasza:

Nem teheted meg!

A minimálbér az a minimum, és a havi (jelenleg 71500Ft) arányos részét kell fizetned, annak alapján a járulékokat is!

Ezen felül te döntöd el, hogy mit adsz, akár kajajegyet is, de az adó és járulékfizetés alól ez nem mentesít.

Ami még alternatíva lehet: alkalmi munkavállalási könyv, de annak is megvan a havi illetve éves maximum felhasználhatósága.

Az még "olcsóbb" számodra mint az adó+járulék.

Mindenkit aki nálad dolgozik be is kell jelentened, ha alkalmi munkavállaló akkor is le kell jelenteni havonta melyik napon dolgozott és mennyi közteherjegyet fizettél.

Szerintem kérj a könyvelődtől tanácsot, nehogy megbüntessenek!

2009. jan. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!