Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Paypal rendszeren keresztül...

Ha Paypal rendszeren keresztül adományt kapok, akkor az adómentes Magyarországon?

Figyelt kérdés

Én egy 18 éves hobbi számítógépes játék fejlesztő vagyok aki szabadidejében modokat készít. Észre vettem hogy sok, hasonló ember Paypalon keresztül adományokat gyűjt, és én is szeretnék egy ilyen megoldást alkalmazni, nagyban segítené a munkám, laptopot vehetnék amivel a főiskolai kollégiumban is folytathatnám a munkám.

Ha valakit érdekelne, a modom: [link]


2011. aug. 7. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
nem.
2011. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan egyszerű, hogy te leadományozod és akkor az adómentes. Bevétel és adóköteles.
2011. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Először is: nem vagyok jogász, se ügyvéd. De amíg az a pénz a PayPal számlán van, addig csak egy szám egy elektronikus adatbázisban egy szerveren. A PayPal nem bank, így az ottani accountot nem is lehet bankszámlának nevezni. Viszont ha a pénzt kikéred a bankszámlára, akkor azt külföldről érkezett jövedelemként kell leadózni.
2011. aug. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ez picit túlzás, mert gyakorlatilag annyi mindent lehet már paypallal venni, hogy soha nem kell lekérned az összeget, mindent összevásárolhatsz úgy, hogy csak a paypal accountig jut, onnan meg már költöd is. Szóval tuti, hogy ha valahogy kiderül az gáz, hiába nem hívtad le.
2011. aug. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!