Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóvisszatèrités mennyi idő...

Adóvisszatèrités mennyi idő kártyára??

Figyelt kérdés

2024.02.27-èn adtam fel postán át adó vissza igénylésem NAV felé. Számlára kértem.

Mennyi idő így ha kártyára kértem?



márc. 5. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
kártyán NINCS PÉNZ
márc. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Feldolgozától számított 30. nap
márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták is, 30 nap
márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Borzalmas, hogy emberek nem hogy nem tudnak helyesen írni, de még fogalmazni sem!


Bankkártyán nincs pénz, az csak egy fizikai eszköz, ami arra szolgál, hogy a bankszámládon lévő pénz felett valamilyen módon rendelkezhess.


A NAV a kiutalásokat a bevallás/kérelem beérkezését követő 30 napon belül teljesíti. Azon belül bármikor várható. Ha túllépi a határidőt, késedelmi kamatot köteles felszámítani rá. Nyilván nem fogja túllépni...

Nem 30 napon belül kell megérkeznie a bankszámládra, hanem 30 napon belül elindítja a kiutalást. Ez annyit jelent, a Magyar Államkincstárt (MÁK) "felhatalmazza", hogy indítson el részedre X összeget. A MÁK nem bank, tehát rá nem vonatkozik az "azonnali" teljesítés. De próbálnak lépést tartani az igényekkel. Elég gyorsak lettek mostanában.

márc. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!