Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha tavaly nem dolgoztam, hogy...

Ha tavaly nem dolgoztam, hogy kell az adóbevallást megcsinálni?

Figyelt kérdés
márc. 6. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:
kész
márc. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Navosok megoldják neked. No pánik. Tb hátralék?
márc. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs. Fizettem rendesen
márc. 6. 07:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól mert nem dolgoztál, még lehetett sokféle adóköteles jövedelmed, vagy valamid, amit fel kell tüntetni a bevallásban.
márc. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mintha dolgoztál volna. Ha nem szereztél adóköteles bevételt/jövedelmet (munka nélkül is lehet ilyet szerezni), akkor nincs mit bevallanod, így bevallást sem kell készítened.


Ha volt, akkor vagy elkészíted magad, vagy megkérsz valakit, aki ért hozzá, hogy készítse el neked.


A NAV tervezetben kizárólag olyan jövedelmek szerepelnek, amelyek kifizetőtől származnak. Egy magánszemély nem számít kifizetőnek. Tehát ha például adtál el ingatlant, és abból keletkezett adóköteles bevételed/jövedelmed, akkor az nem fog szerepelni a NAV-tervezetben, azt neked kell külön feltüntetned benne.

márc. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!