Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell számolni az...

Hogyan kell számolni az adókedvezményeket ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Bruttó bérem 550 000 Ft. Jelenleg 14. hetes várandós vagyok, februárban volt az esküvőnk a férjemmel. Esküvő után leadtam az első házasok kedvezményét, amit én igényeltem egyedül. Betöltöttem a várandósságom 91. napját e hónapban, szóval most leadtam a 30 év alatti anyák kedvezményére vonatkozó nyilatkozatot is (jövő tavasszal leszek 30) és a családi kedvezményre vonatkozót is (egyedül igényeltem ezt is). De teljesen elvesztem, hogy most akkor ezek közül melyiket kapom meg vagy hogy lesz, mennyi lesz a nettóm végülis? Munkáltatóm nem tudott ebben segíteni, külsős cég intézi a bérszámfejtést, oda elküldte a papírokat, hogy majd ott megmondják, mit lehet, mit nem, de azért szeretném előre tudni, mire számíthatok :D

márc. 26. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Érvényesítési sorrend szerint:

- 30 év alatti anyák kedvezménye: 550.000×0.15 = 82.500 Ft

- mivel az szja így visszaigényelhető számodra teljes egészében

- az első házasok kedvezményét érdemes lehet átadni a férjnek, hogy ő érvényesítse, azt is szja-ból lehet(ne) érvényesíteni 5000 Ft

- családi kedvezményt lehet a járulékokból is érvényesíteni, ami egy gyermek után 10.000 Ft

A nyilatkozat utáni első bérpapírt érdemes lehet megnézni, hogy mi fog rajta szerepelni. Ha plusz 92.500 Ft az előzőhöz képest, akkor oké. Viszont ha 92.500-5.000=87.500 Ft-tal több, akkor az első házasok kedvezménye már nem lesz benne.

Egy cikket belinkelek még, ahol összefoglalva az érvényesítési sorrend le van írva:

[link]

márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma válaszolt a bérszámfejtőnk és az mondta, csak a 30 év alattit tudom érvényesíteni, a többit nem. Az első házasokat kérheti a férjem is helyettem, viszont a családira azt írta, azt ő se igényelheti, mivel magzatról van szó, majd a szülés után kaphatja ő. Interneten olvasva pedig nekem úgy jön le, hogy kérhetné ő is helyettem már most. Lehet a bérszámfejtő tévedett?
márc. 28. 17:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdekes amit a bérszámfejtő mondott, pedig elég egyértelműek a feltételek. Ezeknek a kedvezményeknek elég egységes a feltétele, várandósság 91 napjától fennáll a jogosultság.

[link]

(29/A paragrafus)

Másnem utólag az adóbevallásban fogjátok tudni érvényesíti, vagy kérdezzen rá a férjed az ő bérszámfejtőjüknél. Ezt a választ adták neked, biztos/valóban így van-e?

márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!