Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor várható az SZJA visszaté...

Mikor várható az SZJA visszatérítés kifizetése?

Figyelt kérdés

Most fogadtam el az adóbevallásom, és úgy néz ki, hogy valamiért keletkezett egy kis túlfizetésem, így XXX.YYY összeget visszaigényelhetőnek ír a NAV. (eSZJA)

1. Elfogadáson kívül kell-e nekem bármit tennem ezügyben? Külön visszaigényelni valami okiratban, vagy intézi a NAV?

2. Amennyiben intézi a NAV, mikorra várható a kifizetése, ill. hogyan fizetik? Posta - KP?


Sajnos nagyon nem értek én ezekhez... Köszönöm!



márc. 26. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is azt kéne felülvizsgálni, hogy jogos-e az a túlfizetés. A tervezetben többször volt már hibás adat.

Ha jogos, akkor jelölnöd kell a visszaigénylést, különben az adószámládon marad. Kérheted postán vagy számlára is. Ezt az adóbevallásban is meg tudod tenni. A kiutalási idő 30 nap.

márc. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt elfogadtad, jelölni kellett volna, hogy hová kéred a pénzt, anélkül a NAV nem fogja kifizetni.
márc. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2

Elfogadás nem biztos, hogy "beküldés"-t jelent. Ha beküldte, akkor valóban ki kell tölteni a visszaigénylős, átvezetős nav-os nyomtatványt.

márc. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"valamiért keletkezett egy kis túlfizetésem" Az nem keletkezik csak úgy...
márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos elcsesztem, be kellett menni a Navhoz, ott kaptam egy nyomtatványt, 5p alatt kitoltottem, és utálják 30 napon belül.
márc. 29. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!