Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben mennyi pénz...

Ebben az esetben mennyi pénz marad?

Figyelt kérdés

Azt mondja haverom, hogy feladja a vállalkozását, mert nem hoz, csak havi 1 Milla bevételt.

Egy alkalmazott van neki, minimálbéren, 8 órában, a helyért nem kellett fizetni.

50%-ot rakott rá a termékekre, ami eladott.

Mennyi lehet a haszon akkor?


ápr. 2. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
ez valami házi feladat...M
ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Honnan tudjuk? Az is lehet, hogy nem volt haszon.
ápr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok az ismeretlen, de tegyük fel, hogy áralányos vállalkozó 90%-kal (csak kiskereskedelem). Havi 1 milla, abból 90% átalánnyal 47 ezer az adó és járulék. 50% haszonkulccsal a beszerzési ár 500 ezer. A maradék 453-ból kifizet 301 ezret az alkalmazottra, tehát marad neki nettó 152 ezer. És akkor még HIPA, kamarai díj, könyvelő és egyéb költségeket nem számoltam. Ennyiért tényleg nem éri meg.
ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

650 000 ért vesz terméket 50% os haszonkulccsal adja el, vagyis 650000*1,5 = 975000 . Ennyi a bevétel. Minimálbér bruttó 266800 Ft, erre még fizet minimum 15%ot, vagyis neki az alkalmazott 300600 Ft-ba van. A profit meg 975-650 = 325e.


És akkor nem számoltam az adót, meg a vállalkozás havi működési költségeit.


Ez egy veszteséges vállalkozás.

ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Igazad van, elszámoltam, 100% haszonkulccsal számoltam.

De akkor meg tényleg nincs semmilyen haszon, ugyanis:

- 1 millió a bevétel, ami 50%-os haszonkulccsal 667 ezer a beszerzési ár.

- 1 millió forintra 90%-os átalánnyal fizet 108 ezer járulékot (mert a mentes részt nem éri el, így SZJA nincs, de a minimum járulékot fizetni kell)

- Az alkalmazottnak minimálbért fizet, az 266800, plusz a 13%-os SZOCHO rájön, azaz 301 ezerbe kerül az alkalmazott.

- Az éves HIPA + kamarai díj 55 ezer, vagyis havi 4 ezer

- Könyvelő alsó hangon 10 ezer, de inkább több havonta.

- Összesen tehát az 1 millióból van 667 + 108 + 301 + 4 + 10 = 1090 ezer fizetnivalója, azaz nemhogy haszon nincs, de bukó a vállalkozás


És ez átalányadós egyéni vállalkozóként. SZJA szerint adózva vagy cégként még jóval több a költség.

ápr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszokat.

Hát sajnálom, ez így tényleg elég gáz.

Megértem, ha panaszkodnak a vállakozók. Főleg, hogy nem ad egyszer számlát vagy bármi és rögtön....

ápr. 3. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!