Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyen esetben MO-n adóköteles...

Ilyen esetben MO-n adóköteles a Szlovákiában nyert pénz?

Figyelt kérdés

Online szlovák fogadóirodánál játszom. Az adott iroda hasonló mint nálunk a tippmixpro. Szlovákiában van license és a nyeremény Szlovákiában netto adózott nyereménynek számít.

Én szlovák állampolgár vagyok, életvitelszerűen élek Magyarországon, MO-n dolgozom, adózom, szja, nyugdíjjárulék, oep stb, mindent itt fizetek.

Ilyenkor duplán kellene adóznom a nyeremény után? Szlovák bankszámlámra kérem a nyereményeket (máshova nem is engedi), de magyar mastercardról szoktam feltölteni az egyenlegem.

Havi szinten 200-300 eurot szoktam nyerni, mikor milyen hónap van.

Tudja valaki, ilyenkor MO-n adóköteles e az a pénz?



2019. febr. 3. 09:48
 1/7 A kérdező kommentje:

leegyszerűsítve:

Magyarországon keletkezett adózott jövedelmből (munkabér) megfinanszírozott sportfogadási nyeremény keletkezik Szlovákiában, egy ott legális fogadóirodánál, aki SK-ban leadózza a nyereményt mielőtt nekem kifizeti.

Viszont nyoma van, hogy én OTP magyar számlámról többször utaltam pénzt erre a tulképp. külföldi sportfogadó oldalra (bár nekem mint sk állampolgárnak nem külföldi, én itt MO-n vagyok külföldön ...vagy hát nèzőpont kérdése)

2019. febr. 3. 10:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell duplán afóznod
2019. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A magyar számládról te oda és azt utalsz, amit akarsz. A saját szlovák számládon lévő pénzzel újfent azt csinálsz, amit akarsz, főleg mert a szlovák állam már levonta belőle az adót. A magyar államnak ahhoz a pénzhez semmi köze. Akkor kéne adóznod utána (de így is a legtöbben valószínű nem teszik meg ilyen kis nyereményeknél), ha a magyar számládra menne a kifizetés és sehol nem lenne utána adó megfizetve.
2019. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szuper köszi...azért merült fel bennem, mert ha úgy vesszük, gondolom pl a bet365 is fizet valahol adót, legyen az Málta, UK, nem tudom hol a székhelye, de valahol adózniuk kell, nem? Mégis, ha náluk játszol, azt le kell adózni.

Az egy dolog, hogy azèrt van egy csomó olyen iroda Máltán regisztrálva, mert kedvező számukra az odózás ott,de attól még van ès a kötelessègüknek ott helyileg eleget tesznek. Tehát nagy vonalakban ugyanaz a helyzet, azért nem voltam biztos benne.

2019. febr. 3. 10:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos az is fizet valahol adót, de nem a te nyereményed után az adott államnak. Azt írod, hogy "a nyeremény Szlovákiában nettó adózott nyereménynek számít".

Ha Magyarországon szerencsejátékozol, pl. veszel egy kaparóst és nyers vele, a nyeremény idehaza is nettó már, nem kell utána adót fizetni, utána csinálsz a pénzzel, amit akarsz.

2019. febr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szlovákiában is úgy van ahogy itt, az iroda adózott nyereményt fizet ki, cserébe kisebbek az oddsok, csak licences irodánál szabad fogadni ott is, annyi különbség van, hogy ott nincs monopol helyzet, mint a tippmixpro. Valami 5-6 licences iroda van, akik adózott nyereménnyt fizetnek.

Ha jól értem, amit írsz, akkor ezek az "illegális" irodák fizetnek ilyen-olyan adót az adott államnak ahol vannak, de a nyereményeket adómentesen fizetik ki, mert ott nem kötelezi őket az állam erre szemben pl Szlovákiával, vagy Magyarországgal.

Így már van értelme, köszi.

2019. febr. 3. 10:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jól teszed ,hogy a szlovákoktól nyered a pénzt.Mindenkinek a külföldi bukiktól kéne nyerni,és hazahozni.A nyugat is ezt tette a világgal. 1000 éven át elnyerte a pénzüket ,és hazacipelte.
2019. febr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!