Dzseni5555 kérdése:

Gepjarmu ado befizetes?

Figyelt kérdés
A kozmelenybe nem irtam be az adoszamom. Mi a teendo? Fognak keresni vagy nev es bankszamla szam alapjan be tudnak e azonositani,?

ápr. 4. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem fognak beazonosítani.
ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Es akkor mit csinaljak?
ápr. 4. 14:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg pár napon belül, hogy látszik-e az adószámládon, mert sokszor előfordul, hogy be tudnak azonosítani név és számlaszám alapján (pláne, ha korábban már utaltál). Ha nem látszódik, akkor írj e-papirt a folyószámlaosztálynak az adatokkal és nyilatkozz, hogy kinek az adószámlájára könyveljék.
ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Hát nemtudom mit szerencsétlenkedtek ezzel, én bankkártyával fizetem minden évbe egy összegbe az egészet, a NAV honlapján.

Az emailes értesítőbe is ott a linkje!

ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 krwkco ***** válasza:

"A kozmelenybe nem irtam be az adoszamom."

Van esély rá, hogy visszaküldik.

"Fognak keresni vagy nev es bankszamla szam alapjan be tudnak e azonositani?"

Nem foglakoznak ezzel. És nem is oldaná meg a kérdést, mert befizethetnéd másnak a gépjárműadóját is.

"Mi a teendo?"

Hívd fel a 1819-et és kérdezd meg, hogy ilyen esetben vissza szokták-e utalni a pénzt. Ha azt mondják, hogy igen, de 30 nap múlva, akkor fizesd be mégegyszer, ha nem akarsz késedelmi díjat.

ápr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hivtam a 1819 de nekem nincs ugyfelkapu azonositom adoszam alapjan pedig nem azonositanak be
ápr. 4. 16:04
 7/11 krwkco ***** válasza:
Általános információkérésként kérdezzed az ügyintézőt, nem a Te számládra vonatkozóan. Akkor nem kell azonosítanod magad.
ápr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Adószámuk csak a cégeknek és a vállalkozóknak van, kérdező. Ha egyik sem vagy, akkor neked adóazonosító jeled van.

Amúgy én csekken fizetem, hagyományos, készpénzes játékos vagyok. Bár az utóbbi időben mindig külön igényelni kell...

ápr. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

""A kozmelenybe nem irtam be az adoszamom."

Van esély rá, hogy visszaküldik."

"Fognak keresni vagy nev es bankszamla szam alapjan be tudnak e azonositani?"

"Nem foglakoznak ezzel."


Nem küldenek vissza semmit, hanem az automatizmusból kiveszik, és egy élő dolgozó próbálja meg beazonosítani a befizetést. Ha sikerül, akkor felkönyvelik a befizetést az adószámládra. Ha nem sikerül, akkor várnak, hogy az adózó valamilyen formában jelentkezik és igazolja, hogy ő fizette be azt az összeget, majd kéri írásban, hogy hova könyveljék el a befizetését.



"Mi a teendo?"

Figyeled, hogy az adószámládon megjelenik-e a befizetésed. Ha 1 hét múlva sem, akkor vagy ePapír szolgáltatáson keresztül jelzed, hogy mi történt és egyértelműen megírod a NAV-nak, hogy nálad számolják el a befizetést, csatolod hozzá az átutalásról szóló bizonylatot. Teljesíteni fogják.

Ha nincs ügyfélkapud, akkor marad a személyes ügyfélszolgálat, vagy a postai levél, amelyben szintén megírod, hogy mi történt, csatolod másolatban a banki utalást (igazolod, hogy valóban te fizetted be), és kéred, hogy hozzád könyveljék fel a befizetést.


Nem lesz semmiféle késedelmi pótlék utána, ha valóban időben fizetted be.

ápr. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
A banki utalást azért fontos csatolni, mert azon vannak azonosító számok, ami alapján keresi a NAV a saját rendszerében a befizetésed. Ha megtalálja (miért ne találná meg), akkor "kitisztázza" az adóazonosító jeledre (utólag rögzíti) és már indítja is a könyvelést az adószámlád felé.
ápr. 5. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!