Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gépjárműadó befizetés eBEV-en...

Gépjárműadó befizetés eBEV-en hogy?

Figyelt kérdés
Megkaptam az értesítést gépjárműadó befizetésről. eBEV-en adószámla lekérdezést indítva nincs ott a fizetendő adó, csak a tavalyi, így itt fizetni sem tudok. Fel fog ez ide kerülni, vagy ne is várjak rá?
2022. febr. 17. 19:02
 1/7 Sandol ***** válasza:

Szia!


03.15el fog felkerülni. Ha most lekérsz egy adófolyószámlát és mondjuk 03.31et adsz meg vége dátumnak, lehet rajta lesz, de még ez sem biztos.

2022. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bármilyen végedátumot adok meg, nem jelenik meg. Viszont 03.15 a befizetési határidő, ha ezt megvárom hogy felkerüljön, nem fog már késedelmi díj is jönni rá?
2022. febr. 18. 05:57
 3/7 Sandol ***** válasza:

Nem fognak pár napért késedelmit rárakni.

Viszont a napokban kezdték el kiküldeni Ügyfélkapura az értesítőket. Lehet te is megkapod vagy Ügyfélkapun, de lehet, hogy a magánszemélyeknek postáznak, ez nem tudom pontosan.

2022. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, mint írtam az értesítőt megkaptam. Ebben nincs leírva egyszerű befizetési mód. Van még az EFER, ahol válasszam én ki az adótípust, adjam meg az összeget, meg azonosító adatokat. Inkább befizetném eBEV-en ahol semmi ilyesmi nem kell.
2022. febr. 18. 10:32
 5/7 Sandol ***** válasza:
Akkor talán várd meg a jövő hét végét és kérd le 03.16.ai véggel, hátha akkor már rajta lesz.
2022. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Csekket csak akkor küldenek ha igényel az ember?
2022. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ha kaptál ügyfélkapus értesítést, akkor nem fognak csekket küldeni, csak ha igényelsz. De a leírásuk szerint az összeg nem lesz rajta, így QR sem lesz, úgyhogy iCsekkel be sem lehet fizetni. Remekül kiherélték az egyszerű befizetést, eddig az önkormányzat küldtött QR-os csekket, e-Önkormányzaton meg faék egyszerűséggel be lehetett fizetni. Most meg szenvedjen vele a nép.
2022. febr. 18. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!