Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélyként nem tudok...

Magánszemélyként nem tudok számlát kiállítani, igaz?

Figyelt kérdés

Munkavállalói vagyok és aként is adózom.

Hobbiból szoktam statisztálni és az ügynökség kedvezőbb kifizetést ajánl, ha tudok számlát kiállítani. De ehhez vállalkozónak kéne lennem és így, "mezei" munkavállalóként nincs erre lehetőségem, igaz?



ápr. 10. 18:49
A kérdező szavazást indított:
Nem lehet számlát kiállítani így
Van mód számla kiállítására
Van mód, de ahhoz kéne még valami és egy alkalom miatt nem érdemes ezzel bajlódni
12 szavazat
 1/6 Aktív Szál ***** válasza:
77%
Sima alkalmazottként nem tudsz számlát adni. Vagy vállalkozói tevékenység kellene hozzá, vagy adószámos magánszemély státusz, de ez utóbbi csak egy igen szűk tevékenységi kör esetén opció (pl művészeknél).
ápr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
De.
ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De, kérsz adószámot a NAV-tól (adószámps magánszemély), és a kiváltott adószámra tudsz.


A tevékenységtól függ. Pl. bérbeadás esetében magánszemély átvételi elismervényt vagy bármit kell adjon, ami bizonyítja a pénzmozgást, nem kell adószám, sőt legutóbb azt mondta nekem a NAV, hogy az adóazonosító JEL alatt KELL lebonyolítani mindent, nem az adószámon.

ápr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy mi kell ahhoz, hogy hívjanak? 15 éve vagyok regisztrálva 10 ügynökséghez, soha nem hívnak...

Újrafotóra is mindig megyek, egyesével is jelentkezek produkciókra, szerepekre...

ápr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Hobbiból szoktam statisztálni és az ügynökség kedvezőbb kifizetést ajánl, ha tudok számlát kiállítani."


Egyébként most miként fizet neked jövedelmet az ügynökség? Milyen jogcímen? Érdekelne...

ápr. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: Egyszerűsített foglalkoztatásként szoktak fizetni.
ápr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!