Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha havi 1milliót kiszámlázok...

Ha havi 1milliót kiszámlázok egyéni vállalkozóként,akkor milyen költségekkel kell számolnom havi szinten?

Figyelt kérdés
ápr. 10. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy milyen adózási formát választottál.


Kata / átalányadó / szja.

ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Honnan tudnánk...?
ápr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kb. 30 faktortól függ. Keress könyvelőt.
ápr. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

- anyagköltség

- igénybe vett szolgáltatások költsége

- eladott áruk beszerzési értéke

- egyéb ráfordítások (pl adók)

ápr. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és bérköltség
ápr. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3, miért keressen, akkor még hiteles választ kap, de bukik havi 20 ezret a millájából... :D
ápr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt nem mondta, hogy van neki havi egy millája, csak azt, hogy számlázik.😁
ápr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, mennyit kapsz...
ápr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én grafikusként számlázok pont fixen ennyit átalányadózó ev-ként. Negyedévente fizetek, tavaj 550e, 650e, 800e, 800e volt a fizetendő adóm (szja, szocho, tb, egyéb)
ápr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bjviszk válasza:
Nyilvánvalóan, akkor semmit se csináltál eddig ( persze fontos a számlázás is, de az adó tartama miatt, rendkívül fontos odafigyelni rá ), mert a minimum 500 eft -os saját költségedet az államnak, kormánynak, de a NAV -nak sincs eszébe se automatikusan elfogadni. Én évek óta foglalkozom a nekem jogosan járó díjak behajtásával, hogy azok után az államnak is megfizethessem a neki járó részt, de sajnos eszébe sincs az államnak a nekem való tartozásokat behajtani, pedig jogilag teljesen rendben lévő dolgokról van szó, de hát az állam is azzal törődik, amivel éppen akar vagy amerre a kormány navigálja.
ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!