Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Átalányadós egyéni vállalkozók...

Átalányadós egyéni vállalkozóknak kell évente adóbevallást cainálniuk, vagy elég az a tervezet amit a NAV készít el?

Figyelt kérdés
márc. 30. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha nincs mellette főállásod, akkor a NAV tervezetében átalányadós vállalkozás esetében 0 Ft szerepel.


Szóval igen, kell.

márc. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Ev esetén hiába a tervezet, az nem válik véglegessé automatikusan.
márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

És van valami egyéb még amit meg kell tennem, vagy csak ez az évi egy bevallás van? Persze azt tudom fizetnem kell az adókat meg minden, úgy értem olyan amit jeleznem kell feléjük.

márc. 30. 18:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a negyedéves bevallások rendesen megvoltak és befizettél mindent, akkor a NAV tervezetben a járulékok benne lesznek, a jövedelmet és a befizetett SZJA-t neked kell megadni, ebben a könyvelő segít.
márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Plusz még lehet, hogy kell iparűzési bevallást is adnod.
márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4

Pont ezt a negyedéves bevallást nem értem.. Nem csak évente egyszer kell? Van könyvelőm egyébként, pontosabban egy könyvelői cég és annak a weboldalára feltöltöttem a bevételeimet, mivel kérték. Hipa bevallást biztos hogy nem kell mert a sávosat választottam, ami az egyszerűsítettet jelenti ha jól értelmeztem.

márc. 30. 23:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezért is írtam, hogy lehet.

Negyedévente vallod a jövedelmed és az azt esetlegesen terhelő tb-t és szochot. Évente pedig az szja-t.

márc. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Aki a 2-t lehúzta, próbálja meg, hogy ev-ként nem véglegesít. Jönni fog a felszólítás. Ev tervezete nem válik véglegessé automatikusan, ahogyan erre a nav is több alkommmal felhívja a figyelmet...
márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, az eszja felületen is folyton figyelmeztet, hogy ki kell egészítened.
márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!