Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Maradhatok névtelen? Többi lent

Maradhatok névtelen? Többi lent

Figyelt kérdés
Egy adó csaló hölgyeményt szeretnék bejelenteni a navnál aki egy hitel ügyintéző és úgy intéz embereknek hitelt hogy vissza jelenti cégekbe visszamenőleg őket hogy pénzt tudjanak munka nélkül felvenni (babaváró,csok)hogy ezzel ő is jól járjon. Munkanélküli otthon henyésző pároknak jelent vissza 3 éveket hogy a kormány adta pénzeket fel tudják venni. Mielőtt bárki azt mondja hogy irigy vagyok stb. Nem,nem vagyok csak igazságtalannak érzem.

ápr. 12. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Visszamenőleg nem lehet bejelenteni senkit. Valami sántít a mesében a hölgy részéről.
ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De, be lehet jelenteni visszamenőleg is, indokolt esetben. A fenti az nyilván nem az és ezt bejelenteni is felesleges, mert a NAV ezt elég könnyen fel tudja göngyölíteni magától is. Ha mégis be akarod jelenteni, akkor azt névtelenül nem teheted.
ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem, csak nevvel lehet
ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Visszajelenteni nyilván nem tudja őket. Én első olvasatra úgy értettem, hogy a bankban/hitelintézetben, ahol dolgozik, olyan belső iratokat hamisít, kreál, amiből az jön le, hogy az illetőnek még van munkaviszonya. Gondolok itt pl. a jövedelemigazolásra. Az már más kérdés, hogy ezt ő rajta kívül vajon még egyszer visszaellenőrzik-e a bankban.
ápr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Könyvelője van akinek van egy cég amit kezel, és abba visszamenőleg jelenti be az embereket pénzért hogy azok igénybe vehessék az állami támogatásokat.

Ugye a babaváróhoz ha nem számlára érkezik a jövedelem(na ezeknèl az embereknél pont nem) akkor munkáltatói igazolás kell és azt is ez a hölgy feketén adja ki kamu összegekkel

ápr. 12. 16:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Ès a cég kifizet milliókat visszamenőlegesen a járulékokra, meg mindenki korrigálja az adóbevallásait…


Mese

ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Láttam már ilyet, hamis igazolast gyártanak, sőt, ha netán telefonon érdeklődik a bank, ott is leigazolják.

Előbb utóbb lebuknak majd, hogy milyen sokan dolgoznak azonos cégnél.

ápr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég meseszerű a történet, ismerve a hozzá kötődő egyéb kötelezettségeket.


Bejelentheted ugyan, de név nélkül nem foglalkozik vele az adóhatóság. Viszont kérheted a anonimítást az eljárás teljes idejére ->


[link]


Azzal ugye tisztában vagy, hogy ha nem igazolódik az állításod, lehet, hogy elővesznek miatta?

ápr. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!