Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet valakit navnál névtelenü...

Lehet valakit navnál névtelenül bejelenteni?

Figyelt kérdés
Tudom nem szép dolog de ugyan azt csinalja mint én ugyan abban a városban csak ő feketén én meg fizetem az adót és vállalkozó vagyok... Teljes névtelenség van, hogy soha ne derüljön ki hogy én voltam?

2020. dec. 29. 15:39
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
72%

Közérdekű bejelentést tudsz tenni ebben az esetben, amit a NAV ki fog vizsgálni. Az adataidat meg kell adnod, ám ez természetesen ahhoz, akiről a bejelentést teszed, soha nem fog eljutni.

[link]

2020. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Meg kell adnom az adataim?
2020. dec. 29. 15:55
 3/56 anonim ***** válasza:
93%

Igen, meg kell. Ahogy a linken is láthatod, ezek kötelezően kitöltendő adatok. A tájékoztatóban szereplő információk választ is adnak rá, hogy miért kötelező. Alul idézem.


"Felhívom figyelmét! A panaszokról és a közérdekű bejelentésekről szóló 2013. évi CLXV. törvény (Pktv.) 3. § (4) bekezdése szerint, ha nyilvánvalóvá vált, hogy a közérdekű bejelentő rosszhiszeműen, döntő jelentőségű valótlan információt közölt és


a) ezzel bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésére utaló körülmény merül fel, személyes adatait az eljárás lefolytatására jogosult szerv vagy személy részére át kell adni,

b) alappal valószínűsíthető, hogy másnak jogellenes kárt vagy egyéb jogsérelmet okozott, személyes adatait az eljárás kezdeményezésére, illetve lefolytatására jogosult szervnek vagy személynek kérelmére át kell adni."

2020. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
97%
Úgyis tudni fogja, hogy te voltál.
2020. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
46%
Tudni nem tudhatja, legfeljebb sejtheti, mert ilyen információt az adóhatóságtól soha nem kaphat meg (ahogy a bejelentőt sem fogja tájékoztatni a NAV, hogy mi lett a bejelentéséből). Egyébként nagyrészt valóban rosszakarókról szól a dolog (sajnos), de ennek nem kell így lennie. Ha valaki a feketegazdaságot gyarapítja, adót csal és a tisztességes versenyt torzítja, arra az illetékes hatóságok figyelmét felhívni kifejezetten kívánatos dolog.
2020. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
61%

Nem szép dolog valakivel irigységből kib'szni. De tegyük ha valaki ezt velem csinálná, nekem megvannak a kapcsolataim, hogy megtudjam, hogy ki volt.


De hogy szép vagy nem szép dolog, az attól is függ, hogy ki az illető, milyen ember.

De azt tartsd szemmel, hogy csak olyan ember ellen hadakozz akinél biztos a győzelem és nem üt vissza a dolog.

2020. dec. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
72%

Azt ajánlom, hogy ahelyett, hogy másokra irigykedsz próbálj meg saját magad jobbá válni.


Csak olyan emberekkel kell leszámolni akik tényleg veszélyesek.


Ne legyél olyan, mint az a rendőr aki a gyorshajtót megbünteti, de komoly bűnügyeket soha nem csinál, olyan embereket soha nem büntet meg akik tényleg közveszélyesek.

2020. dec. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
35%

Ha nagy pénzekről van szó, minden lehetséges. Bár szigorúan tilos, találhat NAV munkatársat, aki kiadja neki a titkos infót.

És ha nagy pénzekről van szó, akkor az érintett lehet, hogy megveret. Lehet, hogy megölet. Gondold át.

Az egyik ex-rendőr írta könyvében, hogy már civilként, egy üzleti ügyben összehozták akiről csak annyit tudott, hogy x időpontban h helyen találkoznak. Jött a leendő üzlettárs, a láttára viszont a rendőr fölállt az asztaltól azzal, hogy uram, én rendőr voltam, ismerem a maga dossziéját, ennek tükrében nem lesz közös ügyünk...

Mire az ex-zsaru megdöbbenésére a pasas azt mondja, ne siessen már annyira, én is jól ismerem a maga múltját-és elővette a rendőr BM-es nyilvántartó anyagát. Na mármost, tekintve, hogy amaz korábban a terrorelhárító kommandónál és nem sarki járőrként szolgált, elvileg a legszigorúbban őrzött dokumentáció volt. De úgy látszik, jó pénzért, vagy szívességért cserébe, mégis meg lehetett szerezni. Gondolkodj el ezen, ha komoly méretű üzletekről van szó.

2020. dec. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
jav: összehozták valakivel
2020. dec. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
Jól le lettem szólva én nem gondolom hogy en lennek a hibas inkabb o mert adot csal. Ha egy varosban két fodrasz van és az egyik fizeti havi 50.000 Ft adót ami évi 600.000Ft és az iparűzési adót stb a másik meg feketén dolgozik, de neki is van annyi bevételen hogy ki tudja fizetni ezeket csak ő nem tisztességes.
2020. dec. 30. 13:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!