Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy működik az első ingatlan...

Hogy működik az első ingatlan vagyonszerzési illetéke?

Figyelt kérdés
Ha egy 35 év alatti vesz első ingatlant van egy olyan kedvezmény hogy 30 millió alatt 2%. Ha a lakás 40 millió forint akkor a fent maradó 10% után kell csak a magasabb 4%-ot fizetni? Vagy a 40 millió után kell 4%-ot fizetni és akkor a kedvezmény már nem él, mivel magasabb mint 30 millió?
ápr. 23. 07:17
 1/8 A kérdező kommentje:
*Fent maradó 10 millió után
ápr. 23. 07:18
 2/8 anonim ***** válasza:

A részletszabályok és a mentességek is röviden összefoglalva:

[link]

ápr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ebből a cikkből úgy értelmezem hogy semmiféle kedvezmény nem jár, de még annak sem aki 25 millióért akar egy lakást első lakásnak 35 év alatt.

Mivel 15 millióig jár kedvezmény újépítésű lakásra. Létezik még ilyen lakás ma? Vicc

ápr. 23. 08:16
 4/8 A kérdező kommentje:
De az is lehet hogy a cikk ezer éves csak átírták az évszámot. Valahol 2008 környékén voltak ilyen ingatlanárak.
ápr. 23. 08:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem sajnos, a cikk teljesen valid. Nagyon régóta nem változott az értékhatár az ingatlanoknál. Ez még a nagy árrobbanás előtti időkből való. Én is ugyanígy vagyok, most fizetgetem az illetéket havonta. A 12 havi pótlékmentes részletfizetéssel tudsz élni, mivel azt jóvá fogják hagyni.
ápr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Aktív Szál ***** válasza:
100%
Ez a határ 10 évvel ezelőtt is 15 millió volt, csak akkor ennyiből még lazán tudtál venni egy normális lakást bármelyik városban (még akár Budapesten is). Nonszensz, hogy ezt nem emelték, de az is, hogy továbbra is 4% a normál illeték, azaz nagy nehezen veszel egy lakást 35 millióért és még fizess állambácsinak másfél milliót. Ezt persze nem szajkózzák, csak a CSOK-ot.
ápr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit igazságtalannak tartom, hogy első lakásra be kell fizetni legalább másfél millió forint adót. Ugyanannyit mint amennyit egy 60 éves milliárdos befizet mert megvette befektetési célra hogy kiadja albérletnek.
ápr. 23. 10:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Én most vagyok éppen ilyen cipőben, ezért inkább a gyerekemre íratom az ingatlant az én haszonélvezetemre. Így jóval kevesebb lesz majd az illeték, de így is szét tudnám rúgni ezt a mocskos rohadt g...láda kormányzást. Netto pénzlehúzás. Nem is ezzel volna a bajom, hanem hol az a pénz? Ellopják ezek a mocskos rohadékok.
ápr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!