Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet abból gondom ha egy kft...

Lehet abból gondom ha egy kft hozzám van bejelentve?

Figyelt kérdés
Valakinek megengedtem hogy hozzám legyen bejeletve. Erre nyitott egy kft-t es az is erre a cimre van bejelentve. Most nem tudom hogy ebből lehet e gondom?

ápr. 23. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
akkor mostantól piaci áron fizeted a rezsit..
ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
A kemenysepres az adott ingatlanon nem lesz ingyen ha ott vallakozas mukodik.
ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

#1, ez nem igaz, csak, ha az órák is cégnéven vannak

#2, ez meg attól függ, hol van, teoretikusan igen, de pl én évek óta nem fizettem, pedig van cég. Igaz, hogy ki is bæsznám őket, ha a 2 perces zaklatásukért pénzt mernének kérni


Kérdező, igen, lehet bajod. A cég székhelye a cég elérhetősége. Ez a cégjegyzékbe felkerül ill. ha a cégvezető lakhelye is, akkor ez is nyilvános adat. Ez azt jelenti, ha keresik a céget vagy a cégvezetőt, nálad keresik: ha mázlid van csak a leveleit kapod, ha kevésbé mázlid van, akkor az elégedetlen ügyfelek mennek vagy az éves beszámoló letöltése után a betörők, ha jól megy a cégnek, ha meg szarul megy nekik, és tartozás van, akkor a végrehajtó is oda megy.


Emellett magától ott nem lesz kft székhely, ahhoz a tulajnak vagy a haszonélvezőnek írásbeli hozzájáruló nyilatkozatot kell tennie.

ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az ingatlan egy csaladi ház. Semmifele tevekenyseg nem folyik ott es az óra egy maganszemely neven van. Tehat a piaci ár csak akkor lehetne gondolom ha a kft neven van az óra
ápr. 23. 19:45
 5/14 A kérdező kommentje:
Hogyan tudok ettől szabadulni, hogy ne oda legyen ez bejelentve. De valójában csak az illető van ide bejelentve. A kft itt nem üzemel vagy ilyesmi. Gondolom ezt rögtön a lakcímere irta valaki...
ápr. 23. 19:53
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Jelentsd be a cégbíróságon, hogy tudtodon kívül és az engedélyed nélkül jegyezték be oda a kft-t.
ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó ötlet!
ápr. 24. 00:18
 8/14 anonim ***** válasza:
3, és mi van, ha nincs cégvezető? :D
ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha bejegyzett székhelye a cégnek, akkor az illető hamisított, ugyanis ha nem tulajdonosa az ingatlannak, kötelező becsatolni a cégbíróságra a székehlyhasználathoz való tulajdnosi hozzájárulást.
ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8, akkor a cégbíróság be se jegyzi a céget


Jól le vagyok pontozva, pedig igazam van :D

ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!