Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 6 órába vagyok bejelentve egy...

6 órába vagyok bejelentve egy munkahelyen, napi bejelentéssel, kb 12 napot dolgozok egy hónapba ugyanugy fizetnem kell magam után az egeszsegugyi jarulekot? Tb Oktober elejen kezdtem dolgozni azelott nemvolt melom így kaptam a levelet a navtol hogy

Figyelt kérdés
Fizessek jarulekot már 29ezer gyult ossze azthiszem de abbol mar fizettem ki igy maradt 19ezer, akkr nem értem ha bevagyok jelentve a navnál miert nem vonják le a tb-t?

2023. nov. 2. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
A munkahelyed nem jelentett be, vagy nem idejében. Kérdezz rá, és majd pár napon belül nézd meg a fizetési papírodon, hogy levonták-e a járulékokat.
2023. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Írod, hogy napi bejelentéssel vagy, akkor a cég nem fizet utánad tb-t, azt továbbra is magadnak kell rendezni.
2023. nov. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Napi bejelentés (egyszerűsített foglalkoztatás, alkalmi munka) nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt. Mivel nem keletkeztet, ezért az egyszerűsített foglalkoztatás (EFO) ideje alatt is van egészségügyi szolgáltatási járulék-fizetési kötelezettséged.


Ha munkaviszonyban foglalkoztatnának, akkor nem lenne ilyen gondod. Ugyanis a munkaviszonyos bérből levonják a fenti járulékot kiváltó közterhet a dolgozóktól, míg EFO esetén ilyen járulékot nem vonnak a fizetett munkabérből, tehát magadnak kell rendezned az állam felé az eü. szolgáltatási járulékot.

2023. nov. 3. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Napi bejelentés... semmire nem leszel jogosult utána. En azt javaslom, hogy szabadnapokon aktívan keress munkát. Ha van jobb én valtanek

. Mapi bejelentéses melonak nagyon sok hátránya van. Rajtad sporol ezen a cég..

2023. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"semmire nem leszel jogosult utána."


Ez nem teljesen igaz.

Baleseti ellátásra, álláskeresési járadékra, valamint nyugellátáshoz szolgálati időre jogosult leszel általa. De csak erre a 3 dologra.

2023. nov. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindegy, aki teheti az a napi bejelentést kerulje.
2023. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezzel teljesen egyetértek.
nov. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5-ös!

Az egyik rokonom napi bejelentéssel szeretne dolgozni egy vendéglátóhelyen, mert hiányzik még a nők40-hez pár éve. Ehhez is jó akkor valóban? Mert én nem voltam biztos benne.

jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a nők 40-hez nem lesz megfelelő, csak az öregségi nyugdíjhoz.


A nők 40-hez olyan időszak kell, amikor nyugdíjjárulékot is vonnak a bérből. Az EFO-nál ilyen nincs, de utána járok, hogy a kivételek közé sorolja-e a törvény ebben az esetben.

jan. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megnéztem, a nők 40-hez nem megfelelő az EFO foglalkoztatás. Öregségnyi nyugdíjnál szolgálati időnek veszik ugyan, viszont a nők 40-hez jogosultsági időnek kell lennie, amibe nem minden szolgálati idő vehető figyelembe. Például az EFO időszak sem, mint ahogy az álláskeresési járadék folyósításának időszaka sem, pedig ott az illető még biztosítottnak is számít tb. szempontjából, továbbá nyugdíjjárulékot is vonnak belőle, valamint az öregségi nyugdíjhoz szolgálati időnek, de a nők 40-hez jogosultsági időnek mégsem számít.
jan. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!