Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Céges autót tervezek vásárolni...

Céges autót tervezek vásárolni külföldről. Hogy lenne érdemes megvennem áfa szempontjából?

Figyelt kérdés
Az autó egy olyan kereskedésben van, aki csak kereskedőknek ad el. Egy barátom foglalkozik autóbehozatallal, áfás vállalkozása van, közösségi adószámmal. Az én cégem áfás, de nem fogok áfát visszaigényelni az autóvásárlás után. Van lehetőségem a német bruttó áron megvásárolni az autót, vagy a német netto ár + magyar áfa a szabályos?

ápr. 24. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
35%

Tudom, nem vagyok a könyvelőd, de miért nem lizingelsz/tartósbérelsz Németországból? 🤔


Sokkal jobban járnál.

ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez most nem opció. Tehát a barátom cége veszi meg a német kereskedőtől, az én cégem a barátom cégétől. Még egy fontos dolog a haver cége különbözeti áfás.
ápr. 24. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!