Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikorra várható az adó visszat...

Mikorra várható az adó visszatérítés?

Figyelt kérdés

25 év alatti vagyok. Tavaly váltottam munkahelyet, ahol azt beszéltük meg, hogy visszaigényeljük egy összegben idén az SZJA-t. Megis írtuk a papírokat. Március 25én kaptam az ügyfélkapumra az üzenetet, hogy ennyi meg annyi lesz.

Azóta se látom a kártyámon. Valaki tud segíteni, hogy hogyan működik, vagy kire várok? Köszi:)



máj. 22. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
kártyán nincs pénz
máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Nyilatkoztál, hogy hova kéred utalni?
máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Megis írtuk a papírokat."


Papír alatt az éves adóbevallást érted? Ugyanis szükséges hozzá azt megfelelően kitölteni, ahol jelölni lehet azt is, hogy visszakéred a neked járó összeget. A megfelelő rovatban a bankszámlaszámodat is fel kell hozzá tüntetni.

Ha a visszaigénylésre vonatkozó jelölésed elmaradt a bevallásban, akkor nem fogják visszautalni az összeget. Azt külön a következő nyomtatvány kitöltésével és a NAV-hoz történő benyújtásával kell kérni ->


[link]


Egyébként a kiutalás a bevallás beérkezését követő 30 napon belül bármikor megtörténhet. A "kiutalás" nem azt jelenti, hogy 30 napon belül meg is kapod, hanem azt, hogy a NAV megbízza az államkincstárt, hogy X összeget Y bankszámlára indítson el. Ez történik meg 30 napon belül.

Mivel a MÁK (államkincstár) nem kereskedelmi bank, ezért nem vonatkozik rá az azonnali fizetési (4 órán belüli fizetési) kötelezettség. Az utóbbi időben viszont ők is felgyorsultak. Ha lakcímre kéri valaki, akkor nyilván annak van átfutási ideje a 30 naphoz képest.


Szóval mi a helyzet veled valójában?

máj. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Április 20 körül adtam be az adóbevallásomat elektronikusan, kevesebb mint két hét alatt utalták a visszatérést.
máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az adóbevallás tervezetben láttad, hogy van visszaigényelhető adód, az jó. De be kellett írni, hogy milyen számlaszámra kéred az utalást (vagy kp-ban postán), anélkül nem utal a NAV.
máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!