Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azok a pénzügyi befektetések,...

Azok a pénzügyi befektetések, amelyek valamilyen közvetítőn keresztül mennek végbe mindig adómentesek. Legalábbis így reklámozzák magukat, hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Az általuk kínált nyereség teljesen adómentes, tehát ha X összeget berakok, és 20x év múlva 3x annyit kiveszek, akkor egy penit nem kell adóznom belőle, de miért?

Ha magam fektetnék be bármibe, akkor én miért vagyok adóköteles, míg így egy cégen keresztül adómentessé válik a pénzem?



máj. 22. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Melyik országban?


Milyen befektetésre gondolsz?


Tudsz példákat linkelni?

máj. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
máj. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt gondolom a unit-linked biztosításokról van szó. Ezeknél biztosítói szolgáltatás a mögöttes eszközök értékéhez kötött összeg kifizetése felmondáskor vagy biztosítási esemény bekövetkezésekor, ami nem adóköteles jövedelem.

A nyugdíjbiztosítás ezen felül olyan konstrukció amit az állam még adóvisszatérítéssel is ösztönöz, hasonlóan az önkéntes nyugdíjpénztárhoz.


Saját, közvetlen befektetés esetén is lehet azonban adómentességet elérni, ha TBSZ vagy NYESZ számlán tartasz értékpapírokat. (Ez Magyarorország, más országokban más adómentes nyugdíjmegtakarítási formák lehetségesek)

máj. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szlovákiában élek, szóval szerintem kár is lenne részleteznem tovább,ha az országa válogatja.
máj. 27. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!