Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg háromszor adózok...

Tényleg háromszor adózok autóvásárlás-eladás esetén?

Figyelt kérdés

Nem tudom jól értem-e a helyzetet:

Kínkeservesen összegyűjtök egy kis pénzt a legálisan megkeresett és adózott jövedelmemből, hogy autót vegyek.

Megvásárolom az autót ami után vagyonszerzési adót (illetéket) kell fizetnem.

Végül ha eladom az autót valamennyi pénzért, a bevétel után szintén adóznom kell.

Így van???


2010. nov. 7. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Majdhogynem.

Amikor eladod, nem a bevétel, hanem a nyereség után kell adóznod. Az eladási árból levonod a megszerzésre és a javításokra, fejlesztésekre fordított összeget és az után adózol. Mivel az esetek 99%ában kevesebbért adod el, mint ahogy vetted, nem kell adóznod, mert nincs adóalapod.

2010. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, némileg megnyugtattál:)
2010. nov. 7. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de az átíratás (amikor veszed a kocsit) eléggé sokba kerül. Itt kiszámolhatod: [link]
2010. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi az a Wankel motor? (már néztem a googlet nem a szerkezet érdekel hanem, hogy miért számít ez?)

Kinek kell fizetni a vagyonszerzési illetéket? Mikor? Csak köbcenti számít a kiszámításkor vagy a vételár, típus stb is?

Köszönöm

2010. nov. 7. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Wankel motor: Nem tudom az miért számít, de gondolom, nem olyat veszel.

Vagyonszerzési illetéket az új tulajdonosnak (vevőnek) kell fizetnie. Csak a köbcenti számít, semmi más.

A vagyonszerzésit, a forgalmi díját és a törzskönyv díját az okmányirodai átíratáskor fizeted.

Az eredetvizsgálatot az eredetvizsgálatkor a műhelyben, és az ott kapott papírokat kell vinned magaddal az áíratáshoz az okmányirodába.

Az átíráshoz csak az új típusú adásvételi szerződést fogadja el az okmányiroda.

2010. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!