Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e vállalkozást indítanom...

Kell-e vállalkozást indítanom ha egy kávégépet adok bérbe?

Figyelt kérdés
Van egy komolyabb kávégépem, és szeretném bérbe adni. Muszáj ehhez e.vállalkozónak lennem? Nincs erre valami megoldás? Pl. mint ahogy az albérletet adják ki hivatalosan.
2010. nov. 14. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell annak vállalkozónak lenni,ha valaki bérbead valamit.Nekem táblabérletem volt,az adóhivatalban adtak számot,venni kellett számlát,mert azt adni kellett.Az adót a bérlő befizette,levonta a nekem járó pénzből.Év végén adóbevallást kellett róla csinálni.Az albérlőknek is kell adószám az Apehtől és az adót be kell fizetni az a hivatalos.Mert a bérlő a kávégépre kifizetett pénzt nem tudja a könyvelésében másképp elszámolni,ha számlája nincs.
2010. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ingatlan bérbeadásnál valóban ez a helyzet, de kávégépnél nem vennék rá mérget. Érdemes lenne az APEH-ot megérdezni, van telefonos ügyfélszolgálatuk is.
2010. nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!