Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell társas vállalkozást...

Hogy kell társas vállalkozást az APEH felé jelenteni?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam az APEH kirendeltségen. Ott azt mondták, hogy nem kell az alakuló vállalkozást jelenteni, de lehet, hogy megbüntetnek ha nem jelentem így érdemes. Adtak egy nyomtatványt, ami nem jó mert egyéni vállalkozóknak szól mi pedig társas vállalkozók vagyunk, de nem tudnak mást adni mert nincs, de írjak valamit mert lehet, hogy büntetnek. Tudom sok az ellentmondás, de ezt mondták.
2011. febr. 17. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezzel miért nem a könyvelőtökhöz fordultok. A bejelentések beadása az ő dolga .
2011. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az első mondat az kérdő lenne.
2011. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem a könyvelő dolga
2011. febr. 17. 15:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez egy bejelentkezési kötelezettség ami elvileg nincs, de van. A vicc, hogy az Apeh ügyintéző mondta, hogy nem kell bejelentkezni, de lehet megbüntetnek ha nem jelentkezünk be.Írásba nem adta persze (pedig kértem).
2011. febr. 17. 15:05
 5/6 anonim ***** válasza:

De igen, ez a könyvelő dolga. És ezt könyvelőként mondom.


A bejelentés pedig kötelező a 11T201T nyomtatványon.


"Adtak egy nyomtatványt, ami nem jó mert egyéni vállalkozóknak szól mi pedig társas vállalkozók vagyunk, de nem tudnak mást adni mert nincs, de írjak valamit mert lehet, hogy büntetnek"


Egy társaság nem adhat be papíralapon semmilyen nyomtatványt, ugyanis csak elektronikusan nyújthat be nyomtatványokat, bevallásokat. Erre pedig a könyvelőt hatalmazzák fel általában.


Úgyhogy keresd fel a könyvelőt a szükséges papírokkal, és ő beadja a szükséges bejelentéseket (mert nem csak ezt az egy dolgot kell beadni)

2011. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Könyvelőként mondom, hogy az előző könyvelőnek mindenben igaza van! És nemcsak egy nyomtatványon van bejelentési kötelezettség, hanem másikon is (11T1041). És jó lenne, ha iparkodnál, mert ezeknek az alapító határozat megszületése után még benyújtási határideje is van! (Ugyanis az apeh elsőkézből a Cégbíróságtól értesül, hogy te céget csináltál)
2011. febr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!