Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Leírnátok hogy akkor most mi...

Leírnátok hogy akkor most mi van a magánnyugdíjpénztárakkal? és mikor lehet választani? Melyikkel jár jobban az ember?

Figyelt kérdés
nézni szoktam a híreket, de fél éves fiam mellett a hír közepén járunk mikor észreveszem h erről van szó, így eléggé vegyesek az infóim, és hiányosak is...itt neten utána nézni meg órákba telne.
2010. dec. 14. 22:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én fent vagyok Facebookon, ott van pár ember, aki mindig jól informált és tájékoztatja a többieket is (hozzád hasonlóan én se feltétlen érek rá mindig mindennek utánaolvasni, bár más miatt, de innen tájékozódom, és elég alapos), ha te is fent vagy, ezt a közösséget keresd fel, és mindent alaposan elolvashatsz, mi a helyzet:

"El a kezekkel a nyugdíj-megtakarításoktól"

2010. dec. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Most az a helyzet, hogy teljes a bizonytalanság, hogy mivel jársz jobban.

Annyi látszik, hogy a Felség ragaszkodik a nyugdíjunkhoz, tehát lehet, hogy kiszúrnak azzal, aki magánban marad.

2010. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Dec 20 után lesz egy kalkulátor a Stabilitás honlapján (magánnyugdijpánztárak szövetsége). Azzal megtudod, hogy mivel jársz jobban.

Jan. 31-ig kell nyilatkoznod, ha maradni akarsz.

2010. dec. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

Egy biztos, eddig úgy nézett ki egy magánnyugdíj pénztári tag nyugdíj járulék befizetése, hogy a bruttó bére 8%-a ment magán pénztárba, a munkáltatója viszont ezt megfejelte 25%-kal, ami viszont a TB-be került. A nyugdíj ebből a két befizetésből állt volna össze. Jól látszik ebből, hogy még egy magánpénztári tag nyugdíja is javarészt a TB-ből származott volna, de a mostani törvény tervezet szerint ez a 24% már nem biztosít nyugdíjat annak, aki marad bármelyik magán pénztárban.

Egy fiatal, akinek még évtizedek vannak hátra a nyugdíjig, (és a törvények nem változnak addig....) tuti rosszul jár azzal, ha számára ez a 24%-os befizetés "eltűnik" és nem garantálják, hogy ebből majd ő is részesül...

Akinek nem érdemes most váltani a jelenlegi szabályok szerint, azok az idősebb magas jövedelműek, akik már eddig is komoly tőkét halmoztak fel egy magán pénztárban és csak pár évük lenne hátra a nyugdíjig...

2010. dec. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Csak a bizonytalanság a biztos. Ki a fene tudja megmondani, hogy akárhány év múlva milyen kormány miből és mennyi nyugdíjat fog fizetni? A magánnyugdíjszámládon lévő pénz ennél azért biztosabb. Az már ott van. Persze eljátszhaja a pénztár is, erre azért kevés esélyt látok, figyelembe véve a válság alatt és után nyújtott teljesítményét. Csak az a biztos egyébként, amit magadnak félreraksz. Azt sem forintban. Nem is euróban vagy dollárban...
2010. dec. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
07:29 - Bocs, helyesbíthetek? Amit eddig is az állami rendszerbe utaltak, azt eddig is azonnal kiosztották a MOST nyugdíjasoknak, és nem tartalékolták el, mint ahogy az állami részből a későbbi nyugdíjasok is csak az akkor adófizetők befizetéseiből kaphatnak valamit, ha egyáltalán lesz elég befizetés erre a célra... Egyedül a magánpénztár tartalékol neked (illetve minden más előtakarékosság, életbiztosítás, NYESZ...), ami az államba megy, azt azonnal ki is osztják, nem teszik félre, és soha nem is tették félre.
2010. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

07.,29-es vagyok. Nem azt állítottam, hogy a 24% munkáltatói nyugdíj járulékból most félretesznek a saját nyugdíjamra, hanem "csak" azt, hogy ez a 24%-os munkáltatói befizetés az én jövőbeni nyugdíjam kiszámítási alapja volt eddig. A TB-be történő befizetésnél, mindenkinek abból számítják ki a jövőbeni nyugdíját, amit most befizet attól függetlenül, hogy ezt a pénzt jelenleg nem különítik el egy számlán, hanem odaadják a jelenlegi nyugdíjasoknak.

Tudomásom szerint, aki a mostani törvények alapján ott marad a magánnyugdíjpénztárban, annak a 24%-os munkáltatói járuléka "átalakul" adóvá és nem képezi a továbbiakban a saját nyugdíja kiszámítási alapját.


Számomra cseppet sem mindegy, hogy csak a 8%-os járulékomból várhatok majd nyugdíjat, vagy hozzá jön még a további 24% is!

2010. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
11:08 - De a kiszámítási alapba azt is beleveszik, hogy aktuálisan mennyi folyik be, és ahhoz képest, ki tudja, lehet, hogy emiatt fogsz 20.000Ft-ot kapni 5.000Ft helyett... Mire lesz elég?
2010. dec. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

07.29. még egy kiegészítés. Az, hogy mi lesz majd 20-40 év múlva, nem tudom, viszont a jelenlegi szabályozás, törvények alapján az általam vázolt szabályok lépnek életbe és ez alapján a nyugdíja kb a negyedére eshet vissza egy magánpénztárban maradónak, mint annak, aki a TB-be lép vissza.


Egy biztos, azok a tömegek, akik egész életükben minimálbért kapnak, vagy segélyekből élnek, azok akkor is az éhhalálra elegendő nyugdíjat fognak kapni, ha maradnak a magánpénztárban, vagy ha átlépnek és szerintem ez sokkal súlyosabb probléma lesz rövidesen...

2010. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

ma 11.12-es.


Ez bizony tény, ráadásul nagyon sanszos, hogy sok embernél ez pontosan így fog bekövetkezni.

2010. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!