Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózáshoz a papírjait ki...

Adózáshoz a papírjait ki tudja magának tölteni az ember?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, lett egy kis pénzem, amit szeretnék befektetési jegyekbe tenni. gy tudom, az után adózni kell, tehát be kell jelenteni. Tehát a nyomtatványokat ki tudom egyedül tölteni, vagy kell hozzá egy könyvelő?
2011. szept. 13. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Melyik összeg adózásáról kérdezel, arról, amit befektetési jegybe akarsz forgatni, vagy arról, amit a befektetési jegy után kapnál?

Egyébként egy bevallási nyomtatvány ki tud tölteni az ember ha írástudó, nem feltétlenül kell mindenhez könyvelő. Bejelenteni pedig nem kell egyiket sem sehova, csak arról az évről szóló adóbevallásban kell majd szerepeltetni a jövedelmed, amelyik évben azt megszerezted.


A befektetések után kapott plussz jövedelemből a kifizető levonja az állam részére járó adót, és be is fizeti helyetted. Tehát azzal foglalkozni nem kell, bevallani sem.

2011. szept. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Azt hittem, attól még, hogy már egyből levonják az esetleges nyereségből az adót, még be kell vallani. Köszönöm még egyszer!

2011. szept. 14. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!