Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idén érettségiztem, dec.15-től...

Idén érettségiztem, dec.15-től nincs egészségbiztosításom. Ha x hónapig nem fizetem be a 4950 Ft-ot, később, visszamenőleg kötelezhetnek rá?

Figyelt kérdés
Mivel jelenleg nincs munkám és semmi bevételem, nem tudok erre költeni...
2010. dec. 17. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
menyél el a munkaügyi központba onnan majd elküldenek az önkormányzathoz aztán kapsz segélyt és nem kell fizetni a biztosítást. ha házas vagy akkor valóban fizetni kell
2010. dec. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet kérni, hogy engedjék el a számodra, ha regisztrált munkanélküli vagy, azt hiszem, a munkaügyi központnál.

Ha nem fizeted be és nem is kérvényezed, hogy engedjék el, később be fogják rajtad hajtani, kamatokkal együtt. Valamint nem kapsz orvosi ellátást, csak ha kifizeted. Kivéve életmentő beavatkozások. Nem tudom, láttál-e már sztk-ban kifüggesztett tarifát, én csak lestem, amikor megláttam az összegeket.

Az a lényeg, hogy mindneképp keress valamilyen megoldást, ne próbáld a szőnyeg alá söpörni ezt a problémát, mert később akár a fizetésed letilthatják, akár a házadra vagy az örökségedre is rátehetik a kezüket.

2010. dec. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Ja meg a másik, gondolom, a szüleiddel élsz. Kérd meg őket, hogy fizessék be neked. Vagy aki eltart. A tb nagyon fontos!! Nélküle nem lát el az orvos, de pl. nem vehetsz gyógyszereket támogatott, csak teljes áron. Ami elég húzós tud lenni.
2010. dec. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Behajtják utólag. Unokatesómnak épp most kell befizetnie.

Akkor nem kell fizetnie, ha regisztrált munkanélküli és kap ellátást a munkaügyitől, de gondolom pályakezdőként nem kap.

Illetve az önkormányzatvalóban átvállalhatja, ehhez a szociális osztályon kell érdeklődnöd.

Persze ennek vannak feltételei. Pl. egy főre jutó jövedelem kevés legyen stb.

2010. dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a kommenteket!

igen, a családommal élek, de őket nem akarom ezzel terhelni.

utánajárok akkor azokon a helyeken amiket írtatok. az első hónapot meg akkor mindenképpen befizetem.

2010. dec. 17. 09:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanígy volt nincs munkaviszonyod így a munkaügyi központ sem fizet utánad semmit de az önkormányzatól kapsz segélyt amiből már levonják a tb-t
2010. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, kötelezhetnek rá, hogy utólag befizesd.

Menj be az önkormányzathoz, és kérd, hogy szociális alapon fizessék utánnad az eg,bizt.

Korodnál fogva még a szüleiddel egy családnak számítasz (ha ugyanaz az állandó lakcímetek), ezért a szüleid jövedelmét is figyelembe veszik a szociális jogosultság megállapításál.

Egy évre állapítják meg, de ha egy év múlva sem lesz biztosítási jogviszonyod, újból kérheted a szoc.alapú eg.bizt. átvállalást.

2010. dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!