Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nekem november végén szünt...

Nekem november végén szünt meg a munkanélküli viszonyom és még nem találtam magamnak új munkahelyet. A TB-t, hogy kinek kell befizetni, hogy az egészségügyi ellátások továbbra is biztosítva legyenek a számomra?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A mid szűnt meg? Talán a munkaviszonyod.

A TB miatt január közepéig nem kell aggódnod, mert 45 napig passzív jogon biztosított vagy, ha előtte volt legalább 45 nap munkaviszonyod (ha meg nem, akkor addig, amennyi volt).

TB-t legkönnyebben úgy szerezhetsz, ha kapsz valami ellátást a munkaügyi központtól, ekkor ők fizetik ezt utánad.

Ha nem, akkor az APEH-hez kell bemenned, és mondani nekik, hogy magadnak akarod fizetni a TB-t. Majd adnak csekkeket, kb. 5ezer lesz havonta.

Illetve ha full szegény vagy, akkor az önkormányzathoz menjél, és kérelmezzed, hogy fizessék utánad a TB-t.

De ha már csak egy kocsi is van a neveden, akkor nem fogják.

2010. dec. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A munkanélküli segély után valóban 45 napig védett vagy. Az APEH 10T1011-es nyomtatványán (ami papiralapon és elektronikusan is beküldhető) lehet bejelentkezni az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére, ami 2010-ben 4950.- Ft/hó 2011-től 5100.- FT/hó. A személyes ügyintézés az APEH ügyfélszolgálaton a legcélravezetőbb, mert ezt a lapot így is úgy is ki kell tölteni és ők ebben segíteni fognak. A nyomtatvány jövőre már 11T1011 számú lesz. Amint munkát kapsz, ezt a havi fizetést ugyanezen a nyomtatványon kell majd lemondani, ill. a változást bejelenteni.
2010. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!