Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalkozó voltam. Kaphatok...

Vállalkozó voltam. Kaphatok munkanélküli segélyt ha megszűnt a cég?

Figyelt kérdés
Kft-m volt de eladtam.most kaphatok munkanélkülit?
2010. dec. 28. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Elméletben igen, gyakorlatban csak akkor ha a kftnek nem volt adótartozása (feltételezem pont azért adtad el mert volt ) és fontos, hogy a változásbejegyzés is jogerős legyen.
2010. dec. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
úgy adtam el hogy a vevő átvállalta a tartozást.nem nagy összegről van szó.januárban lesz jogerős,ahogy a cégbíróság küldi a határozatot.
2010. dec. 28. 09:10
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Hát itt a gond. Nincs már olyan hogy az új tulajdonosra átszáll a tartozás. Ez már régi játék. Ha az ügyvéded ezt mondta akkor bepalizott. Kb. 3 hónap mulva fogsz kapni egy pappírt az apehtól hogy a céget nem írták át előbb rendezd a tartozásokat. Mert 2005 től már nem csak a kftét terheli a tartozás hanem a tulajdonost is. A kft igen de a tartozás nem ruházható át.
2010. dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
ismét a 10.o7 es vagyok. Csak annyi, hogy saját tapasztalatomból írok.
2010. dec. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy vettél ki jövedelmet a cégből (fizetted magad után a járulékokat): munkavállalóként, vagy vállalkozói jogviszony alapján?

Ha munkavállalóként, akkor nem nézik, hogy be vannak-e fizetve a járulékok és adók.

Ha vállalkozói jogviszony alapján, akkor azt nézik, hogy a vállalkozói járulék rendezve van-e. Ha igen, (és egyébként jogosult vagy az áll.ker.járadékra), akkor kapsz járadékot, ha nincs befizetve a vállalkozói járulék (ebből az adónemből tartozást mutat a folyószámla egyenleged), akkor nem kapsz járadékot/segélyt.

2010. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hiába vállalta át a tartozást, jól írta az előttem szóló az a te időszakodban keletkezett és rajtad hajtják be. Ha te voltál az ügyvezető. Az ötödik évet követő első napon korlátlan felelősséged beáll. hiába kft, és igy igaz, az ügyvéd félretájékoztatott.
2010. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha munkavállalóként, akkor nem nézik, hogy be vannak-e fizetve a járulékok és adók


Ez nem igaz, ha a saját cégében volt munkaviszonyban!!!!

2010. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
munkaviszonyban álltam a saját cégemben
2010. dec. 28. 12:29
 9/9 A kérdező kommentje:
munkavállalóként kaptam a fizetést
2010. dec. 28. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!