Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyéni vállalkozó vagyok,...

Ha egyéni vállalkozó vagyok, mennyibe kerül bejelentenem magam alá valakit 4 órában (minimál), és 8 órában? Mennyivel több járulékot kell fizetni, egyáltalán lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Többe vagy kevesebbe kerül egy bt-nek fizetni alkalmazott után, mint egy egyéni vállalkozónak??

(Bár lehet, hogy az egyéni vállalkozó nem vehet fel alkalmazottat, ez is kérdés nekem!) Előre is köszönöm a segítségeteket!


2011. okt. 20. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
pont ugyanannyiba kerül,mindegy, hogy bt vagy egyéni váll.
2011. okt. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ev-is alkalmazhat munkásokat, szakmunkás minimálbér 78500 Ft, ebből kell adózni utána( tb, szja, eva stb )
2011. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre a válasz Engem is nagyon érdekelne,de még senki nem válaszolta meg rendesen!!!!:(

Amit Én tudok válaszolni az annyi,hogy lehet E.V.-nek is alkalmazottja,meg ismerem a 8órás minimálbér utáni bejelentés járulékait(az úgy van ahogy az előttem szóló megírta),de a 4 órásra Én is kíváncsi lennék!

S arra is,hogy nyugdíjasnak kell e járulékot fizetnie? Ha valaki tudja a válaszokat azt Én is megköszönném!

2011. okt. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Részmunkaidős alkalmazottja is lehet az egyéni vállalkozónak. Én is ev. vagyok van 4,6,8 órás alkalmazottam egyaránt. Amennyiben minimálbérrel van bejelentve az alkalmazott az adott év minimálbérét meglehet nézni mennyi részmunkaidőre is! Fontos hogy szakképzett vagy szakképzetlen a munkavállaló.Leszázalékolt alkalmazottaknál viszont nem kell szociális hozzájárulási adót fizetni, ennyi könnyebség van az adófizetési kötelezettség alól, de minden mást ugyanúgy fizetünk.
2016. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!