Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az egyetemista gyerek után...

Marax kérdése:

Ha az egyetemista gyerek után nem jár adókedvezmény, akkor milyen kompenzációt lehet igénybevenni, mekkora összegűt?

Figyelt kérdés
Kitöltöttem a papírt, de nem tudtak semmi közelebbit mondani erről a kompenzációról...milyen feltételek mellett adják, és mennyit...
2011. jan. 9. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy nem tudok válaszolni a kérdésedre, de ez engem is érdekelne. Én hallottam már olyan verziót is, hogy egyetemisták után nem jár semmi, olyat is, hogy utánuk is jár valamennyi kedvezmény, csak kevesebb, és olyat is, hogy csak akkor jár utánuk kedvezmény, ha van még minimum egy 18 éven aluli is a családban.

Szóval, ha valaki tud válaszolni, annak én is megköszönném.

2011. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

*Eltartottnak minősül a kedvezményezett eltartottakon túl a családi pótlékra már nem jogosító tanuló,

hallgató is mindaddig, ameddig őt is figyelembe veszik a testvérei után járó családi pótlék összegének

megállapításánál.*


ezt áll a hivatalos tájékoztatóban...tehát kell mellé egy kistesó is, hogy eltartottnak tekintse őt is dicső kormányunk.

2011. jan. 9. 16:15
 3/12 anonim ***** válasza:

F@sza. Ketten vagyunk egyetemisták a családban, kis tesó nincs, így szivacs.


Amúgy, köszi szépen az infót!

2011. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hát...ha megbuktatok volna és még mindig gimisek lennétek, akkor kapnátok családi pótlékot, meg adókedvezmény is járna utánatok...így megy ez.


Továbbra is várom a választ a kérdésemre: ki mit tud a kompenzációról?

2011. jan. 9. 20:17
 5/12 anonim ***** válasza:

Milyen kompenzációra gondolsz?

A lényege ennek a családi adózásnak, hogy az egyetemista gyerek után nem jár adókedvezmény, de őt is figyelembe lehet venni, mikor a többi gyerek után adókedvezményt kérsz. Tehát ha van 1 egyetemista és 2 kisebb gyereked, akkor neked összeg szerint a 3 gyerekesek adókedvezménye jár (gyerekenként nem 10.000, hanem 33.000 Ft), de csak a 2 kisebb gyerek után, tehát ebben az esetben 66.000 Ft adókedvezményt kapsz. Két kicsi gyerekre csak 20.000 járna, te sokkal többet kapsz, mert figyelmebe veszik az egyetemistát is, bár KONKRÉTAN utána nem jár pénz, de a többiek után több pénz jár, mint a szimpla 2 gyerekesnek. Remélem, érthető...)

2011. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Csak egy gyerekem van, aki egyetemista, tehát nem kapok utána semmit,sőt a fizetésem is csökkenni fog januártól az új adózás miatt a bérkalkulátor szerint. Közalkalmazott vagyok és úgy tudom ilyenkor jár valami kompenzáció...
2011. jan. 10. 13:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, igen, akinek csökkenne a bére és közalkalmazott, annyival megemleik a bérét, hogy ugyannyit kapjon, mint tavaly. Szerintem ez automatikus, de a cégednél tudják megmondnai, ahol dolgozol.
2011. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen van ilyen kompenzáció. Mert a közalkalmazottaknak bizonyos feltételekkel jár KOMPENZÁCIÓ. Amiről a többiek beszélnek és amivel keverik, az a családi kedvezmény. Azért kéne nevesíteni a dolgokat, hogy ne legyen képzavar.

Annak, akinek nem jár családi kedvezmény, de közalkalmazott, és van gyereke a 352/2010. (XII. 30.) Kormányrendelet szerint jár 2011. évre kompenzáció bizonyos egyéb feltételek fennállása esetén. De mivel ez egy komplikált, szerteágazó rendelet, ezért a munkáltatód segítségét kérd ehhez, mivel úgyis neki kell nyilatkoznod erről.

2011. jan. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A munkáltatóm nem tudott semmi közelebbit mondani, a papírt kitöltöttem, aztán majd meglátjuk...
2011. jan. 11. 14:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen papirt töltöttél ki???
2011. jan. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!