Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adóbevallást csinálnom,...

Kell adóbevallást csinálnom, ha 2000 Ft jövedelmem volt alkalmi munkából és ösztöndíjat kaptam?

Figyelt kérdés
A tájékoztatóban azt találtam, hogy valahányszáz ezer ft felett kell csak bevallani az alkalmi munkából származó jövedelmet, és az ösztöndíjat is be kell, de nem hiszem, hogy minden egyetemista csinál adóbevallást, csak mert kap ösztöndíjat/szociális támogatást.
2009. febr. 1. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Én most végeztem januárban az egyetemen, néhányszor 1-2 napot dolgoztam is, diákmunkát, de sohasem csináltam adóbevallást. Járt nekem is szoc.tám. és ösztöndíj. A családban akik dolgoznak, minden évben jön egy nagy boríték az APEH-tól, ők csinálnak adóbevallást, nekem nem jött eddig sosem, gondolom ezért nem is kellett.
2009. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért jött nekik, mert az előző évben is készítettek adóbevallást!Ha majd dolgozol, nem fognak elsőre küldeni, hanem neked kell bemenni érte, és az utána köv. évben majd te is fogsz postán nagy borítékot kapni!
2009. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bevallási csomagot akkor küldenek ha már előző évben adott be az illető bevallást.

Az ösztöndíjat csak akkor kell bevallalni, ha van adóköteles jövedelmed, mert az ösztöndíj adóterhet nem viselendő járandóság, nem kell utánna adót fizetni, mindössze fel kell tüntetni a bevallásban. Azonba ha neked csak 2000 Ft jövedelmed volt egész évben akkor nem kell bevallást készítened. Ha mondjuk tízezres nagyságrendű adóköteles jövedelemed keletkezik, akkor be kell vallani és az ösztöndíjat is fel kell tüntetni.

2009. febr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!