Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mik a következményei annak,...

Mik a következményei annak, ha nem csináltam adóbevallást (nem is dolgoztam tavaly)?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 21:31
 1/4 A kérdező kommentje:
...és ha dolgoztam, de nem csináltam, akkor mi történik?
2011. júl. 28. 21:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem volt jövedelmed, akkor nincs semmi. Ha volt, akkor eltitkolt jövedelemnek fogják nevezni később ha kiderül és utólag be kell fizetni a kamattal terhelt adót. De ha nem jelentenek fel, és nem csinálnak vagyonosodási vizsgálatot ellened, akkor nem derül ki soha.
2011. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem volt adóköteles bevételed, akkor nem is kellett adóbevallást csinálnod.

Ha dolgoztál és a munkáltatód bejelentett (nem feketén dolgoztál), akkor a munkáltatód az APEH felé adatot szolgáltatott rólad: a neved és adószámod alapján bejelentette az APEHnak, hogy mennyi volt a bruttó összeg, amit neked kifizettek.

Ezeket az adatszolgáltatásokat időközönként összefuttatják a bevallásokkal és ha kibukik, hogy nem küldtél be adóbevallást, felszólítanak a pótlására. Ha SZJA fizetési kötelezettséged is volt, de nem teljesíttetted, akkor meg is büntetnek és késedelmi kamatot is számolnak az elmaradt összegre.

2011. júl. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2011. júl. 29. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!