Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vissza igényelhető egy összegb...

Vissza igényelhető egy összegben a családi adókedvezmény? Hogy éri meg jobban?

Figyelt kérdés

A férjem bruttó 80-at kap,én gyes-en vagyok és 3 gyerek után kapjuk a családit!A tavaly évre vonatkozóan nem kértük a fizetéssel a családi adókedvezményt de az adó kedvezményt igen!Mekkora lesz az az összeg amit vissza igényelhetek idén?Jobban járnánk ha havonta kérnénk?

+Várandós vagyok,tavaly szeptember 30.-án töltöttem a 90.napot.Kérek mindenkit hogy azok válaszoljanak akik tutira tudják a válaszokat!


2011. jan. 19. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az adójóváirást kértétek, akkor a párod minden hónapban kapott 15.100 Ft adójóváirást, viszont még igy is fizetett havi 2.000 Ft adót, amit nem kellett volna, ezt most az adóbevalláskor visszakérheti. Figyeljetek oda, hogy vissza is kérje. Családi adókedvezmény néven fut, ha a cége csinálja az adóbevallást, akkor kérjétek, hogy azt vegyék figyelembe!

Idén az adójóváirás már csak 12.100 Ft és egyéb más változások is voltak. Nektek ami fontos ebből: kérje az adójóváirást és a családi adókedvezményt is! Ez nektek több, mint 120.000 Ft adó elengedését jelentené, de sajnos csak havi 4.000 Ft fizetendő adója van, amit ezentúl nem kell megfizetnie. Sajnos az egyéb változások miatt neki még igy is csökkeni fog a fizetése kb. 400 Ft-tal havonta...

Kérhetitek ezeket a pénzeket havonta is, ekkor a nettója 66.000 Ft körül lesz, vagy nem kéritek havonta, csak az év végén. Ennek a verziónak előnye, hogy egy összegben nagyobb pénzhez juttok, viszont az állam használja addig a pénzeteket, tehát ezt én személy szerint egyáltalán nem javaslom, jobb helyen van az a pénz nálatok, mint az államnál egy évig csak úgy, hobbiból..

2011. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valóban úgy van, ahogyan az 1. hozzászóló mondta.

Itt a pontos összegeket is meg tudod nézni:


[link]

2011. jan. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. válaszoló nagyon profi!

Tudsz arra vonatkozóan is segíteni,hogy az egy összegben visszakapott kedvezményekből miért nem vonnak gyerektertást,míg a havi utalásosból igen?

2011. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előre is köszi!Írtam volna Neked privit,de itt nem lehet:(
2011. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a hozzá szólásokat!

Arra még keresem a választ hogy tavaly év elején hogyan kaptunk valamivel több mint 100000ft-ot az adóból vissza?

Ugyan ez volt a szitu!Köszi.

2011. jan. 19. 14:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért nem vonnak abból gyerektartást, mert azt a pénzt, amit az APEH-tól visszaigényelsz, azt nem látja a cég. Az APEH közvetlenül neked, otthonra, bankszámlára utalja. Ez után a pénz után, mivel ez is gyerektartás alá tartozó jövedelem, az apukának kellene ÖNKÉNT megfizetnie a gyerektartást. Persze ő nem teszi.

Itt egy dolgot lehet tenni: ha tudod, hogy jár neki adójóváirás, családi kedvezmény, de nem kéri direkt, csak év végén a saját szánlájára, akkor lehet neki szólni, hogy "apuci, elfelejtetted ez után megfizetni a gyt-t..." Ha nem fizeti meg, akkor a birósághoz kell fordulni (erre előre figyelmeztetheted és akkor talán magától is fizet...)


Kérdezőnek: Lehet, hogy tavaly más adókulcsok voltak, én már nem tudom. De az is lehet, hogy akkor nem kértetek adójóváirást és ezért kaptatok év végén nagyobb összeget egyben vissza. Akár el is ronthatta a cége az adóelőleg levonásokat és azért járt sok pénz vissza... Ezt igy neház megmondani.

2011. jan. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És a bíróságok dolgozhatnak!!Mert jónéhány apuka lebukik most!
2011. febr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!