Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mint elvált szülö hogy vonatko...

Mint elvált szülö hogy vonatkozik rám-ránk-a Családi adókedvezmény 2011 szabálya?

Figyelt kérdés

2009-ben elváltam a feleségemtől.Egy gyermekünk született(11 éves) akit 1 hét anyával 1 hét apával rendszerben nevelünk.Gyermektartás ebben a formában nincs,a kislányunkal kapcsolatos kiadásokat megfelezzük.A családi pótlékot-megállapodásunk értelmében- a volt feleségem kapja.

Én egyéni vállalkozó vagyok míg a volt feleségem egy bank magas beosztású alkalmazottja.


2011. jan. 21. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
mivel a gyermek felügyeleti joga közös, így meg kell állapodnotok abban, ki veszi igénybe. de meg is lehet osztani (fele-fele).
2011. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mooster válasza:
Családi kedvezményre az jogosult, aki a gyermek után családi pótlékot kap. Ez a gyakorlatban azt jelenti: az elvált szülők esetében, ha az anya jogosult a családi pótlékra, akkor kizárólag ő érvényesítheti a kedvezményt, függetlenül attól, hogy a gyermekek gondozásáról az apával közösen gondoskodnak. Ebben az esetben a nincs lehetőség a kedvezmény megosztására, ugyanis a kedvezmény érvényesítésére jogosult magánszemély azt csak a vele közös háztartásban élő házas- vagy élettársával oszthatja meg.
2011. febr. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!