Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy működik a családi adókedv...

Hogy működik a családi adókedvezmény ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A szüleink épp válófélben vannak, már megvolt az első tárgyalás is. még lesz egy. Én nagykorú vagyok, de még tanulok, az öcsém pedig kiskorú.
2011. jan. 22. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
nem tudom, hol tanulsz, mert attól is függ. de ha mondjuk főiskolás vagy, akkor jár az öcséd után a 2 gyerekre vonatkozó összeg, de Rád nem. az a szülőtök veheti igénybe, amelyikkel egy háztartásban éltek. amíg papíron mindenki együtt él, meg is oszthatják.
2011. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Főiskolán tanulok. Azt esetleg még meg tudnád mondani, mi a helyzet akkor, ha én vagyok az öcsém törvényes gyámja?
2011. jan. 22. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor nyilván Veled él egy háztartásban, és törvényes gyámként Te igényelheted. de azt nem tudom, hogy honnan tudja meg a NAV, hogy ha valamelyik szülőtök leigényli, hogy az nem jogos. esetleg ha Te is igényled, és ütköztetik. ez esetben Neked egy gyermek után jár (itt mindegy, hogy vér szerinti, vagy nevelt)
2011. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. jan. 22. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!