Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha magánszemély vagyok, és...

Ha magánszemély vagyok, és szeretnék számlaképes lenni, hol kell ehhez adószámot igényelni, és kb. milyen átfutási időre számíthatok?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm minden kedves válaszolónak!
2011. jan. 24. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
apehban, azonnal megkapod
2011. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az apehnál szerintem, de biztos hogy ki akarod váltani a vállalkozóit??Már csak azért is kérdezem, mert párom is szerette volna kiváltani és a könyvelőnk azt mondta neki, hogy csak akkor váltsa ki ha nagyon muszáj, mert ahogy kiszámolta, azokat a járulékokat kell kifizetned,ami a kereseted 65%-a akkoris ha van bevétel, ha nincs.. szóval eléggé meggondolandó hogy mit és hogyan.

De nem akarok negatívista lenni: Sok sikert hozzá! :)

2011. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.


A 2. válaszolónak: Nem a vállalkozóit szeretném kiváltani, bizonyos tevékenységeket magánszemélyként is végezhetünk, de arról is számlát kell adni, és ehhez kell nekem ez az adószám.


Mégegyszer köszönöm!

2011. jan. 24. 17:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Arra figyelj, hogy ennek van felső bevételi határa, ami fölött bizony már ki kell váltani a vállalkozóit, ez nagyságrendileg évi 100-200ezer Ft... (nem tudom pontosan, de van...)
2011. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az alkalomszerűen végzett tevékenységhez bárki kérhet, 7-es adószámos a fedőneve.
2011. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem is van ilyen, 100-200 egy számlám összege.

Arra figyelj, hoyg amikor igényeled, akkor több tevékenységet is megnevezhetsz, viszont utólag bővíteni pénzbe kerül. Érdemes átgondolni, inkább többre kérni.

2011. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!