Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehetek számlaképes...

Hogy lehetek számlaképes magánszemély? Hol kell ezt elintézni, és mennyit kell érte fizetni?

Figyelt kérdés
Lehetőségem lenne egy bizonyos munkahelyen,ahol az volt a feltétel,hogy legyen egy ismerős,vagy rokon akinek vállalkozása van,hogy én számlaképes legyek.. És sajnos nem tudom,hogy kell ezt intézni.
2011. febr. 10. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy te magad leszel vállalkozó, vagy pedig az ismerősöd, aki már az, az beveszi a vállalkozásába azt a munkakört, amire te jelentkeztél. Persze az illetőnek is pénzbe fog kerülni, mert meg kell változtatni az adatokat a vállakozói igazolványán, tavaly ez 5000Ft körüli összeg lett volna.

Ha saját magad leszel vállalkozó, akkor kell kérned erkölcsi bizonyítványt, azzal pedig irány az okmányiroda, ott kell a papírokat kitölteni, leadni, aztán ügyfélkapu nyitása stb.

Én is próbálkoztam ilyesmivel, de még időben visszaléptem.

2011. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. :)
2011. febr. 10. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra számíts, hogy ha nincs legalább heti 36 órát elérő munkaviszonyod, nem vagy nyugdíjas, vagy nappali tagozatos tanuló!hallgató, akkor ha vállalkozó leszel, minden hónapban meg kell fieztned legalább a minimálbér után a járulékokat, akkor is, ha egyáltalán nincs az adott hónapban bevételed.
2011. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Számlaképes magánszemély úgy lehetsz, hogy kéred a NAV-tól, hogy az lehess. Amit fent elmondtak az az egyéni vállalkozó vagy társas vállalkozás tagja. De van egy olyan adózási forma, ami egyfajta egyszerűsített vállalkozói adózás. Olyan dolgokra hozták létre, ha néha számlát kell adnod egy-egy tevékenységről. Pl. kiadod a lakásodat albérletbe, vagy festő vagy, és eladsz egy-egy képedet, de értelmetlen lenne a fentiek miatt 8 órás munkaviszonyba egyéni vállalkozóként melóznod. Ennek megfelelően a tevékenységi kör limitált, és rendszeres jövedelemre nem használható. A legegyszerűbb, ha bemész a NAV-ba és utána érdeklődsz, hogy azt a tevékenységet amit te szeretnél végezni, azt lehet-e ilyen formában csinálni, vagy egyéni vállalkozónak kell lenned. Egyéni vállalkozóként legalább minimálbéren kell melóznod. Ha meg társas vállalkozásba akarsz belépni, az nem jelent mást, mint hogy összeálltok, összeraktok valamennyi pénzt, és alapítotok egy céget. Sztem nem ezt akarod.
2012. okt. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!