Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény porbléma...

Családi adókedvezmény porbléma: családi pótlékot egyedülállóként kapom, de párom igényelné az adókevezményt. Hogyan?

Figyelt kérdés
Még egyedülállóként igényeltem meg a csp-t, időközben kibékültünk a párommal, már közösen neveljük a babánkat, én viszont még nem jelentettem a hatóság felé a változást, ami ugye a csp csökkenésével járna, viszont a párom nevére lehetne csak igényelni az adókedvezményt, mert én minimálbéren voltam bejelentve. Mit tehetnénk?
2011. febr. 2. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Ez sajnos nem megy! Az ilyen "kiskapukat" zárták be azzal, hogy: házastársak közül akármelyik fél igénybeveheti a családi kedvezményt, ill. meg is oszthatják azt. Ebben az esetben viszont nincs emelt összegű csp.

Élettársak közül az veheti igénybe, akinek a nevére a csp.-t utalják.

Mivel a csp-nél egyedülállóként nyilatkoztál, ezért kapsz emelt összeget, így a családi kedvezményt is csak te veheted igénybe, a párod nem.

2011. febr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Egy levéllel szépen lejelented, hogy már nem vagy egyedülálló, kéred aszerint utalni a csp-t. Aznapi dátummal már alá is irhatjátok az adókedvezményes papirt. Végre bezárjék ezeket a kiskapukat és nem csalnak annyit az emberek. Van bőr a pofátokon, az biztos...
2011. febr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem szép dolog.


Ha egy címre vagytok bejelentve még visszamenőleg meg is fizettetik a különbözetet.


Gyorsan nyilatkozzatok!

2011. febr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem nem egy nagy összeggel kapsz többet egyedülállóként a családi pótlékra, hogy megérné. A családi adókedvezménnyel jobban jártok.
2011. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen további választ vársz? Megirtuk, mit kell tennetek.
2011. febr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!