Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jár adójóváírás? (nem adókedve...

Jár adójóváírás? (nem adókedvezmény! ) Ha igen, akkor hány hónapot kell beírni?

Figyelt kérdés
Tavaly szültem. Év elején táppénzt kaptam, utána TGYÁS-t, majd GYED-et. A MEP kiküldte az igazolást. A GYED egyértelmű, de a táppénz és a TGYÁS állítólag nem adóköteles jövedelem. (szerintük, de a táppénz sem az?) A GYED-et 6 hónapig kaptam, akkor az adójóváírás rovatba hány hónapot kell beírnom? 6-ot, vagy 12-t? (12 hóra lehet kérni az adójóváírást?Lehet kérni a táppénz és a TGYÁS után is?)
2009. febr. 9. 09:04
 1/4 anonim válasza:
ÉN is pont ezt kutatom. A gyed és a tgyás után jár adójóváírás, most már csak a táppénz kérdéses. Valószínű az után is jár, hisz adót vontak belőle.
2009. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, a baleseti táppénz mind-mind adóköteles társadalombiztosítási ellátás, és mint ilyen, az SZJA-ban bérként minősül (lásd Szja.tv. 3.§) és mint ilyen adójóváírásra jogosít.
2009. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 12-öt!
2009. febr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 12. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!