Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hova tűnik az a sok pénz?...

Hova tűnik az a sok pénz? Hogy könyvelik el? Ez így nem adócsalás?

Figyelt kérdés
Amikor kifizetsz valami 999Ft-os árut, ugye kerekítés miatt 1Ft ott marad. Ha ez egy olyan áruházláncban történik, ahol mondjuk eladnak ebből az áruból egy nap 100 000-et, akkor mi van azzal a 100 000 x 1Ft-tal?
2011. febr. 6. 23:02
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
100%

8-as 9-es főkönyvi számlaosztályban vannak még készpénz kerekítésből származó veszteség számlák. Még a rendszerváltás előttről, amikor fillérrel is ugyanez volt a helyzet.


természetesen mivel ez is eredmény, adózni fog, vagy ha veszteség, éppen csökkenti az adózás előtti eredményt.


mivel ezek piti kis összegek, az apeh nem ezekre izgul rá.

2011. febr. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
65%
Látom a matematika nem erős oldalad.
2011. febr. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
54%
Én mindig direkt úgy válogatok, hogy én nyerjek 2 forintot. Nem mintha ettől gazdagabb lennék, de sikerélmény :D
2011. febr. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Úgy van időm ezen agyalni, hogy annyira boldog életem van, hogy semmire nincs gondom. De hát valamin én is el szoktam gondolkozni, és most pont ez jutott eszembe. Nem hiszem, hogy a matematikai gondolkodással lenne gondom, mert a Forint kerekítés nem egyezik meg azzal a kerekítéssel, amit az iskolában tanultunk! Ha valaki máshogy gondolja, menjen már vissza kicsit 2. osztályba... :) A másik meg az, hogy a kérdésem onnan jött, hogy a Mindig TV reklámozza a 9999Ft-os szolgáltatását. Abból pedig egy ember az életben nem fog venni 3-at, meg 5-öt, csak egyet! Tehát mindenki után marad az az egyetlenegy Forint... Komolyan kezdem azt hinni, hogy itt a többség azért rontja a levegőt, mert otthon egy alamuszi nyuszi, akit elnyomnak, nem mer kiállni magáért, aztán a számítógép előtt nagy harcos lesz, mert épp bátorra fórumozta magát és osztja az észt... Kicsit vegyünk már vissza magunkból! Csak egy szimpla kérdés volt..
2011. febr. 7. 11:21
 15/28 anonim ***** válasza:
"Kedves Válaszoló! Úgy van időm ezen agyalni, hogy annyira boldog életem van, hogy semmire nincs gondom." Na látod. Én meg egy jól menő vállalkozást vezetek, már csak ezért sem érdekel ki mennyit rak esetleg a zsebébe. Én ha ráérek a gyerekeimmel játszok, nem ilyesmin agyalok. Alamuszi nyuszi tényleg sok van, de én nem tartozom közéjük. Egyébként valóban azzal töltöd az idődet amit jónak látsz. Bocs hogy leírtam a véleményem.
2011. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Nem zavar, mert normálisan tetted, de az olyannal, aki direkt kötekszik, azzal mit csináljak?

Azért, mert ő nem fogja fel a kérdést...

2011. febr. 7. 17:57
 17/28 anonim ***** válasza:
75%
Semmit. Van akinek ez az egyetlen szórakozása hogy itt kötözködik. Nem kell vele foglalkozni.
2011. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Áhá! Ez csak a matematika. Pénzt naná, hogy nem így kerekítünk! "


Nem kötözködök, buta vagyok, úgyhogy kérlek magyarázd el, hogy értetted ezt? Miért más a beidézett matematikai kerekítés a készpénzforgalomban használatosnál? Mi az az összeg, amit a beidézett matematikai kerekítés szabályai szerint máshogyan kerekítünk?

2011. febr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Jól figyelj, mert most elmondom:

Előtte ez állt:

"4-ig lefelé kerekítünk, 5-től felfelé... Akkor ha hétre végződik, nem 5Ft-ot kérnek, hanem 10-est...

Vagy csak felénk van így? :)" - ez az a kerekítés, amit a suliban tanultunk...

Utána:

"Áhá! Ez csak a matematika. Pénzt naná, hogy nem így kerekítünk!


A kerekítés matematikai szabályai 2008. március 1-jétől:


* az 1-re, 2-re végződő összegeket lefelé, 0-ra;

* a 3-ra, 4-re végződő összegeket felfelé, 5-re;

* a 6-re, 7-re végződő összegeket lefelé, 5-re;

* a 8-ra, 9-re végződő összegeket felfelé, 0-ra kell kerekíteni."


Vagyis én arra értettem, hogy ez a matematikai, amit matematika órán tanultunk...

Az, hogy ennek is matematikai kerektés a neve - ami a pénzre vonatkozik - azt csak akkor láttam, mikor már kint volt.

Mert matek órán az volt, hogy 4-ig le, 5-től fel. De az árakkal meg nem így van, hanem 1-2~0 , 3-4~5, 6-7~5, 8-9~0.

Ennyi. Remélem, így már sikerült letisztázni, bár le merem fogadni, hogy akkor most az lesz, menjek megtanulni egyértelműen fogalmazni. Ok.

2011. febr. 7. 21:34
 20/28 anonim ***** válasza:
50%

Matematika órán sosem kerekítettél 5-ös végződésre, hanem "helyiérték"-re! Tehát egy számjegyű egész számokat csak 0-ra, vagy 10-re kerekíthettünk. 5-re sosem! Az nem kerek!


Matekból kerekíteni csak úgy lehet, hogy elveszünk (lenullázunk) egy információval bíró helyiértéket. Tehát ha századosig vannak értékek, akkor (minimum) tizedesre kerekítünk. Ha egyesek vannak, akkor tízesekre kerekítünk.


A pénznél nincs ilyen, ott megmarad az egyes helyiérték, csak 0-ra vagy 5-re változik.


Az alapelvek azonosak a pénzügyi és a matematikai "kerekítésnél" is. Ugyanannyi lehetséges számú összeget kerekítsünk lefele, mint fölfele.


Tehát nincs ellentmondás.

2011. febr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!